-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Csángó mise és hagyományőrző est lesz szerdán Nyisztor Ilonával és tanítványaival
Ismét megörvendezteti a székesfehérvári közönséget tanítványaival együtt Nyisztor Ilona csángómagyar népdalénekes.
A Magyar Örökség- és Európai Polgári díjjal kitüntetett, világszerte ismert művész és tanítványai hagyományőrző asszonyokkal együtt érkeznek a több mint 800 kilométere fekvő, moldvai Pusztinából.
A csángómagyar vendégek július 17-én, szerdán 18 órától adnak zenés-táncos, tréfás-mesélős estet a Hiemer-ház Báltermében. Ezt megelőzően részt vesznek a csángómagyar misén, melyet 17 órától a Ciszterci templomban Brückner Ákos Előd atya celebrál.
A csángómagyar örökséget ápolja a Pusztinai Magyar Házban a Magyar Örökség- és Európai Polgár-díjas népdalénekes, akit a tehetséges tanítványokkal több Kárpát-medencei tehetségkutató versenyen láthatott már a közönség, jó néhányan bemutatkoztak közülük a Fölszállott a páva műsoraiban is. A tehetséges fiatalok egyike volt több éve Timár Karina, aki idén már, mint végzett néprajzos, tanítóként kíséri el őket.
A pusztinai hagyományőrző asszonyok közül Lajos Katalin, Szőcs Tinka, Szőcs Katalin, Csobán Magdó és Tamás Magdó is fellépnek a Hiemer-ház báltermében.
A belépés ismét ingyenes lesz, ám mind a misén, mind pedig a hagyományőrző esten köszönettel fogadják a támogatásokat. Az összegyűlt adományt – mint minden évben, így idén is – a Pusztinában működő Magyar Ház működtetésére, a moldvai csángómagyar kultúra megőrzésére, a gyerekek oktatására fordítják.