Csatornázás - több mint a fele készen van az új hálózatnak

 Elkészült Fejér megyében egy négy települést érintő, nettó 8,57 milliárd forintos beruházással megvalósuló csatornahálózat négy kilométeres szakasza, megtörtént az első rész-műszaki átadás. A beruházás kivitelezési munkái még tavasszal kezdődtek, azóta a csőhálózat több mint hatvan százalékát lefektették. A teljes beruházással a jövő év végére végeznek és ennek eredményeként 2012 októberéig a négy településen összesen 6744 háztartás csatlakozhat rá folyamatosan az épülő szennyvízhálózatra.
Részletek az építkezésről és a munkavégzés ütemezéséről
2011.12.28. 10:59 |
 Elkészült Fejér megyében egy négy települést érintő, nettó 8,57 milliárd forintos beruházással megvalósuló csatornahálózat négy kilométeres szakasza, megtörtént az első rész-műszaki átadás.
 
A hálózat Székesfehérvár még csatornázatlan területein, valamint a Velencei-tó fokozottan érzékeny vízgyűjtőjén fekvő Pátkán, Pákozdon és Seregélyesen keletkező szennyvizet gyűjti össze és a székesfehérvári szennyvíztisztító telepre szállítja. A szennyvízhálózat elsőként Székesfehérvár 16 utcájában készült el, s 185 ingatlan számára teremt rákötési lehetőséget.
 
A teljes beruházással a jövő év végére végeznek és ennek eredményeként 2012 októberéig a négy településen összesen 6744 háztartás csatlakozhat rá folyamatosan az épülő szennyvízhálózatra. A jövő év végére így teljessé válik Székesfehérvár csatornázottsága, Pátkán, Pákozdon és Seregélyesen pedig kiépül a csatornahálózat.
 
A projekt megvalósítását 6,43 milliárd forinttal támogatja az Új Magyarország Fejlesztési Terv Környezet és Energia Programja)KEOP). Az összegből 5,47 milliárd forint európai uniós, 0,96 milliárd forint pedig hazai költségvetési forrásból származik. A fennmaradó 2,14 milliárd forintot önerőként biztosította a négy érintett önkormányzat.
 
A beruházás kivitelezési munkái még tavasszal kezdődtek, azóta a csőhálózat több mint hatvan százalékát lefektették és a folyamatosan történő minőségellenőrzést, műszaki átadást és üzembe helyezést követően adják majd át rákötésre az egyes csatornaszakaszokat.
 
A projekt keretében 149 kilométer gravitációs csatornát és 41 kilométer nyomóvezetéket fektetnek le, 26 települési, illetve településközi átemelőt és 214 házi átemelőt építenek, s több, az újonnan bekötött területekről érkező szennyvizet fogadó csatornát, főgyűjtőt újítanak fel. Az építők az ünnepek idejére leálltak a munkálatokkal és ha az időjárás lehetővé teszi január 9-től dolgoznak újra.

Városfejlesztés

  1. Felépült a kórhát új tömbje

    Szinte minden részletében elkészült a kórház új belgyógyászati épülettömbje. Három emeletes épületet alakítottak ki összesen mintegy 120 ággyal, ami helyet ad majd a pulmonológiai, az onkológiai és az infektológiai osztályoknak is. A vadonatúj épületről most Magyarország Kormánya osztott meg egy videót.

    2024.11.18.
  2. Megszépül a kis park

    A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.

    2024.11.15.
  3. Fákat és több ezer évelőt is ültetnek

    A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.

    2024.11.13.
  4. BIM alapú tervezés a Jákyban

    Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.

    2024.11.11.