-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Csináld magad - megspórolható a hőszigetelés árának a fele?
Hiába az energia- költségekből várható megtakarítás, ha a beruházás oldali serpenyőben lévő tételek meghaladják a rekonstrukcióra fordítható összeget. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a teljes kiadás felét a munkaerő költségei adják. Ezen a problémán segíthetik át a felújítást végzőket a „csináld magad” jellegű termékek. A felújításokra egyébként a Klímabarát Otthon programon belül állami támogatás is igényelhető, melynek mértéke a beruházás 30 százaléka, legfeljebb 540 ezer forint lehet.
2010.04.13. 15:05 |
Hiába az energiaköltségekből várható megtakarítás, ha a beruházás oldali serpenyőben lévő tételek meghaladják a rekonstrukcióra fordítható összeget. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a teljes kiadás felét a munkaerő költségei adják. Ezen a problémán segíthetik át a felújítást végzőket a „csináld magad” jellegű termékek.
Az általános tendencia szerint a lakosság egyre gyakrabban, egyre vastagabb homlokzati hőszigetelést használ. Bár egy megfelelő vastagságú hőszigeteléssel akár az ingatlan energiaköltségének 25-33 százaléka is megtakarítható, sok embert elriaszt egy ilyen beruházás várható költségvonzata.
„A szigetelés vastagságától függetlenül egy ilyen beruházás közel felét a munkadíj teszi ki, míg a beépítendő anyagok közül a színvakolat a legköltségesebb. Szakértőink vallják: a felhasznált anyagokon nem érdemes spórolni, a munkadíjon azonban már lehet.” –mondta Tibor Dávid, a 16 országban leányvállalatot működtető sárszentmihályi építőanyag-ipari vállalat, a Masterplast vezérigazgatója. Tapasztalataik szerint a lakosság „ügyesebbik” része, aki nem riad vissza az építési munkáktól, és követi az alkalmazástechnikai leírást, a homlokzati hőszigetelő elemek felrakásával egyedül is képes elboldogulni. Azonban a vakoláshoz már sok esetben szakembert hívnak ők is. Pedig a „csináld magad” filozófia szellemében fejlesztett termékeknél minden esetben megspórolható a munkadíj, amely a teljes beruházási költségeknek akár a felét is kiteheti. A Masterplast speciálisan erre a célra kifejlesztett hengerelhető vakolatai számos építőanyagboltban beszerezhető struktúrahengerrel, a hagyományos vakolatokhoz képest vékonyabban vihetőek fel a falra, így mind az anyagszükséglet, mind pedig a négyzetméterre vetített költség mérsékelhető.
A felújításokra a Klímabarát Otthon programon belül állami támogatás is igényelhető, melynek mértéke a beruházás 30 százaléka, legfeljebb 540 ezer forint lehet. Az élőmunka költségek lefaragásával így a beruházó elviekben akár egy nagyobb ingatlan szigetelési munkálatait is elvégezheti, vagy nagyobb összeget fordíthat más munkálatokra. Az élőmunka költség azonnal érezhető, az energiaköltségek megtakarítása pedig a következő télen biztosan megmutatkozik, főként, ha a folyamatosan emelkedő földgázárakat is figyelembe vesszük.