Csúfos vereséget szenvedett a Fehérép-Alcoa FKC

A Dunaferr ellen aratott idegenbeli siker után hazai pályán szeretett volna „négypontos” mérkőzést nyerni a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata, hiszen a három forduló óta veretlen Békéscsabát foghatta volna be a tabellán a fehérvári együttes egy győzelemmel. A papírforma borult, a Békéscsabai NKSE simán nyert a Köfém csarnokban. Fehérép-Alcoa-FKC – Békéscsabai NKSE 20-27 (13-14)
2008.09.24. 22:03 |

Óriási lendülettel kezdett a Mátéfi Eszter által irányított Békéscsaba, két elrontott hazai támadás után már kétszer büntetett az NKSE. A ritmust kissé késve felvevő Fehérép-Alcoa FKC a találkozó elején még tudott fordítani, 4-3-nál és 6-5-nél volt az előny a hazai együttesnél, azonban a 12. perctől már a Csaba diktált. A megbetegedő Siti Eszter nélkül küzdő fehérváriak nem találták a vendégek masszív védekezésének ellenszerét, míg a Békéscsaba ötletes támadások végén örülhetett góljainak. A lila-fehérek a 20. percben már négy találattal vezettek, s az Alcoás lányok csak úgy tudtak felzárkózni a szünetre, hogy Rácz Emsét – a vendégek irányítóját – Djeric-kapus fejbedobásáért piros lappal kiállították, s a két perc mellé egy másik büntetés is társult. A félidő végén 14-13-ra vezetett a Csaba, s a fehérvári közönség bízott a fordításban.

Csalódnia kellett azonban a publikumnak, mert fordulás után kísértett a győri szindróma, tíz percen át gólképtelen volt a csapat. Trishchuk nyolc dobott gólja ellenére is visszafogottan teljesített, Bernataviciuténak, és Vijunaitének sem ment, és a kapusok sem sokszor találták a labdát. Amíg Glusica és Szekeres süvítű labdákkal riogattak, addig a Fehérép játékosai a kapuig is alig jutottak, ott pedig Veress védett káprázatosan. Kilenc perccel a vége előtt hat góllal ment az idei bajnokság meglepetés-csapata, ekkor még bizakodhattak a fehérváriak a feltámadásban, de a letámadás sem vezetett eredményre. Az utolsó öt percben már kilátástalan volt a Sótonyi-alakulat helyzete, a Békéscsaba pedig örömjátékkal szórakoztatta lelkes közönségét. A vendégek 27-20-ra nyertek óriási meglepetést okozva a Köfém csarnokban.

Fehérép-Alcoa-FKC – Békéscsabai NKSE 20-27 (13-14)

Köfém csarnok, 1000 néző
  Vezette: Dudás, Serfőző

FKC: Djeric, Petróczi (kapusok) – Vaszari 1, Trischchuk 8/4, Kamper 2, Vijunaite 4, Bernataviciute 1, Kovács A 1. csere: Nikolic 2, Emberovics 1, Szegedi, Lévai. Vezetőedző: Sótonyi László

Békéscsaba: Tóthova, Veress (kapusok) – Kelemen 3, Szekeres 7, Rácz E. 1/1, Tóth K. 6, Cifra, Baross 2. Csere: Takács 2, Kocsis 2, Glusica 4/1, Szögi, Ancsin. Vezetőedző: Mátéfi Eszter

Kiállítások: 4 ill. 12 perc

Piros lap: Rácz (24.p.)