Dávid Kornél Kosársuli: sikertelen, eredménytelen napok

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia a női NB I B-csoportjában, illetve az NB II-ben szereplő férfi együttesei az alábbi eredményeket érték el: a hölgyek alulmaradtak egy meccsen, míg a férfiak mérlege: két vereség.
2022.02.16. 11:05 |

A női csapat Székesfehérváron fogadta az Oroszlány együttesét a bajnokság 12. fordulójában.

Dávid Kornél KA-Oroszlány 62-75 (24-20, 14-19, 12-21, 12-15). Legjobb dobók: Ehmann Tímea 14, Szőke Fanni 15/9.

Edzői értékelés: Sajnos elég rossz dobóformát fogtunk ki erre a mérkőzésre és ugyan az első félidőben még tartottuk magunkat, de 35%-os dobóteljesítménnyel ez nem tartott sokáig. Mindenképp javítanunk kell a következő Celldömölki mérkőzésen, hogy biztosítsuk helyünket a csoporton belüli rájátszásra.

Az NB II-es legénység két mérkőzést játszott ugyancsak otthon, és mindkétszer kikaptak. Érdekesség: az Oroszlány ellen ugyanazt az eredményt érték el, mint a lányok…

Dávid Kornél KA-SZOESE 65-58 (10-14, 17-16, 15-11, 13-14, 10-3) hosszabbítás után. Ld.: Büki Bence 30/15, Papp István 11.

Edzői értékelés: Zóna ellen gyengén kezdtünk és eleinte a kinti dobásaink se mentek be. Fizikális mérkőzés volt végig, szerencsére a hosszabbításban megtaláltuk a dobóformánkat és Büki Bence 2 fontos triplájának hozzájárulásával sikerült megnyernünk ezt a fontos mérkőzést.

Dávid Kornél KA-Oroszlány 62-75 (24-20, 14-19, 12-21, 12-15). Ld.: Büki Bence 23/15, Papp István 16.

Edzői értékelés: Sajnos elég rossz dobóformát fogtunk ki erre a mérkőzésre és ugyan az első félidőben még tartottuk magunkat, de 35%-os dobóteljesítménnyel ez nem tartott sokáig. Mindenképp javítanunk kell a következő Celldömölki mérkőzésen, hogy biztosítsuk helyünket a csoporton belüli rájátszásra.