Duális képzés kiterjesztése a struktúraváltási projekt keretében

Duális képzés indul az ősszel Fehérváron az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán. Az új képzési formát a 2015/2016-os tanévben mérnökinformatikus szakon választhatták először a diákok, akik a képzés ideje alatt évente 24 hetet töltenek szakmai gyakorlat keretében az egyetemmel szerződést kötő cégeknél. Ennek előkészítése érdekében igényfelmérés kezdődött a duális képzésről az Óbudai Egyetem és Fehérvár vonzáskörzetében működő vállalatok között.
2015.07.27. 08:51 |
Igényfelmérés és kétoldalú kommunikáció indult a duális képzésről Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával, az Óbudai Egyetem és a Székesfehérvár vonzáskörzetében működő vállalatok között.

Duális képzés indul az ősszel Székesfehérváron az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán. Az új képzési formát a 2015/2016-os tanévben mérnökinformatikus szakon választhatták először a diákok, akik a képzés ideje alatt évente 24 hetet töltenek szakmai gyakorlat keretében az egyetemmel szerződést kötő cégeknél.
A duális képzést választó diákok számtalant előnyhöz juthatnak az új lehetőségeket kihasználva. Olyan neves vállalatoknál dolgozhatnak, amelyeknél a választott jövőbeli szakmájukhoz kötődően már a képzésük ideje alatt megszerezhetik a szakmai gyakorlatot, és a képzés teljes ideje alatt fizetést is kapnak. A hallgatók a kiváló teljesítményükért cserébe a diplomájuk megszerzésekor már nagyobb valószínűséggel kapnak állásajánlatot az őket foglalkoztató cégnél, mint azok, akiknek ilyen személyes szakmai együttműködési lehetőségük nem volt.
 
Az Óbudai Egyetem vezetése fontosnak tartja a minőségi felsőoktatás fejlesztését, amelynek egyik legfontosabb alappillére, a hallgatók karriercéljainak és a munkaerőpiaci igényeknek összehangolása már a képzés ideje alatt. Ennek megfelelően elsőként a Közép-dunántúli Régió és Székesfehérvár stratégiai fejlesztési terveihez igazodva indul el egyetemünkön a duális képzés, amely az egyetem Alba Regia Műszaki Karán megvalósuló 1 Mrd forintos fejlesztés keretében kerül kiterjesztésre további három szakra.
 
Ennek előkészítése érdekében igényfelmérés kezdődött a duális képzésről az Óbudai Egyetem és Székesfehérvár vonzáskörzetében működő vállalatok között. A duális képzés bevezetésének egyik alapja, az egyetem és a régió meghatározó vállalatai között létrejövő folyamatos kétoldalú kommunikáció,. Ennek során kapnak választ az egyetem szakemberei arra, hogy hogyan, milyen ütemben, milyen szakterületeken igénylik a duális képzéshez kapcsolódó vállalatok a rövid és hosszú távú humánerőforrás stratégiai terveik alapján a hallgatók szakmai együttműködését.
 
A hosszú távú regionális együttműködés első lépéseként az Óbudai Egyetem kezdeményezésére egy személyes, majd egy kérdőíves felmérésen alapuló kommunikáció indult el. A felmérés eredménye megfelelő kiindulási alapot jelent az Alba Regia Műszaki Karon elsőként meghirdetett duális képzés gyakorlati megvalósításának finomhangolásához, a duális képzési kínálat bővítéséhez, illetve a régió vállalatainak sikeres humánerőforrás tervezéséhez.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.