-
Szerencsehozó lencse 2025
Már 13. alkalommal indította az új évet szerencsehozó lencsével Székesfehérvár. A város lakói, az ünnepeket itt töltő vendégek, barátok, családtagok együtt ültek le a Palotai kapu téren felállított asztalokhoz és fogyasztottak el jóízűen egy tál lencsét.
2025.01.01. -
Buli utáni takarítás
A szilveszteri mulatságot követően január 1-jén reggel hatkor kezdte a Városgondnokság a belvárosi takarítási munkákat tizenöt emberrel, valamint további két köztisztasági járat a lakótelepeken gyűjti össze az ünneplés után keletkezett hulladékot.
2025.01.01. -
Boldog új évet Székesfehérvár
Szilveszter éjszakáján megtelt a Zichy ligeti színpad előtti tér, éjfélkor az ünneplők közösen énekelték el a Himnuszt, majd tovább folytatódott a mulatság. A buli este nyolckor kezdődött a Zichy-színpadnál, ahol idén sem volt hiány maszkokból, maskarákból: a kalapok, ördögszarvak és a színesen pompázó póthajak mellett előkerültek a szilveszteri bulik elengedhetetlen kellékei, a világító rudak, karkötők és ledes szemüvegek is.
2025.01.01. -
Sóstón búcsúzott a nap
2024 utolsó napján téli ruhába öltözött és ködbe burkolózott Székesfehérvár. Az idei év utolsó szemmel is látható naplementéjét még december 29-én a Sóstó kilátójából szemléltük és fényképen is megörökítettük, hogy emlékeztessen minket a tegnapra és reménnyel töltse el a szívünket holnapra.
2024.12.31.
Dunán innen, Dunán túl - a népi kultúra költözött a belvárosba augusztus 20-án
Tavaly hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal rendezték meg a Székesfehérvári Királyi Napok részeként a Népművészeti Fesztivált. Az idei rendezvényen a Dunántúl tájegységeinek - Bakony, Rábaköz, Galga mente, Sárköz, Zselic - hagyományait, szokásait, viseleteit, táncait ismerhették meg az érdeklődők a Fő utcán sétálva.
Napközben a Városház tér több pontján a Fehérvári Kézművesek Egyesülete és a Fejér Megyei Népművészeti Egyesület alkotói várták interaktív bemutatókkal a közönséget. A Szent István Király Múzeum előtt piros lábasos nosztalgiajátékra invitálták a kicsiket, akik megismerkedtek a hagyományos, régies edényekkel és a népi kultúra egyéb autentikus eszközeivel. 18 óráig a Mátyás király-emlékmű árkádsoránál magyar népi gyermekjátékhangszer, szárduda készítése és gyermekdalok éneklése, míg az Országzászló téren „Kicsi a bors, de erős” mottóval parasztolimpia zajlott mintegy harminc tréfás ügyességi játékkal.
A Székesfehérvári Királyi Napok záró estéjén 19 órakor a Zichy színpadon lesz a magyar folklór produkcióit felvonultató „Táncra, magyar!” előadás, a hagyományos tűzijáték 22 órakor kezdődik a Palotavárosi tavaknál.