-
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04. -
Elektromos Ikarusok Fehérvárról
Újabb 20 darab környezetkímélő, tisztán elektromos meghajtású, Ikarus 120e típusú autóbusz érkezik a Volánbusz flottájába. Az Energiaügyi Minisztérium és a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán "zöldül" Fehérváron készülő járművekkel helyi autóbusz-állomány.
2024.10.30.
Dunántúli Regionális Operatív program - eredmények számokban
Végéhez közeledik a Közép Dunántúli Regionális Operatív program 2007 óta tartó ciklusa. Ez alatt az idő alatt 147 milliárd forint állt rendelkezésre. Várhatóan a forrásfelhasználás eléri a majd a 100% ot az év végére. A jövő évtől azonban jelentős változások várhatóak. Eddig 3 megye versengett a forrásokért, a jövőben azonban a megyék önmaguk végzik majd a fejlesztési tevékenységeiket.
VIDEÓ a cikkben!
2013.02.20. 13:27 |
Végéhez közeledik a Közép Dunántúli Regionális Operatív program 2007 óta tartó ciklusa. Ez alatt az idő alatt 147 milliárd forint állt rendelkezésre.
Várhatóan a forrásfelhasználás eléri a majd a 100% ot az év végére. A jövő évtől azonban jelentős változások várhatóak. Eddig 3 megye versengett a forrásokért, a jövőben azonban a megyék önmaguk végzik majd a fejlesztési tevékenységeiket. Már el is kezdték a fejlesztési koncepcióik kidolgozását. Hogy mekkora összeg jut majd a következő időszakban fejlesztésre megyénként az még egyenlőre bizonytalan - mondta Popovics György a KDRFÜ FB elnöke. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség 2012-ben 32 milliárd forintnyi támogatási szerződést kötött meg, ezzel eddigi legsikeresebb évét zárta.
Molnár Tamás, a KDRFÜ ügyvezető igazgatója elmondta: arra vállaltak kötelezettséget, hogy 2013 végéig 147 milliárd forintnyi támogatási döntés szülessen, és a szerződéseket megkössék. Idén az a feladatuk, hogy 16 milliárd forintot kitevő kötelezettségvállalást teljesítsenek, ez a "tavalyi 32 milliárd forintos tényadat ismeretében biztosan teljesíthető".
Az ügyvezető igazgató emlékeztetett rá, hogy a Közép-dunántúli Operatív Programban 2007 és 2013 között mintegy 170 milliárd forint állt rendelkezésre. Öt prioritást kellett kezelniük: gazdaságfejlesztésre 27,7 milliárd, turizmusfejlesztésre 40,9 milliárd, fenntartható településfejlesztésre 25,7 milliárd, közlekedés- és környezetfejlesztésre 52,8 milliárd, míg humán infrastruktúrafejlesztésre 23,1 milliárd forintot különítettek el. Utóbbi kivételével mindegyik lebonyolítását az ügynökség végzi.
A következő fejlesztési ciklusban fejlesztésre körülbelül 7 ezer milliárd forint jut majd, 19 megyének, 7 évre. A kérdés inkább az, hogy fogják mindezt arányaiban elosztania a megyék között. A források 10 százalékát fogják tudni elosztani a megyei önkormányzatok.