Dunántúli Regionális Operatív program - eredmények számokban

 Végéhez közeledik a Közép Dunántúli Regionális Operatív program 2007 óta tartó ciklusa. Ez alatt az idő alatt 147 milliárd forint állt rendelkezésre. Várhatóan a forrásfelhasználás eléri a majd a 100% ot az év végére. A jövő évtől azonban jelentős változások várhatóak. Eddig 3 megye versengett a forrásokért, a jövőben azonban a megyék önmaguk végzik majd a fejlesztési tevékenységeiket.
VIDEÓ a cikkben!
2013.02.20. 13:27 |
 Végéhez közeledik a Közép Dunántúli Regionális Operatív program 2007 óta tartó ciklusa. Ez alatt az idő alatt 147 milliárd forint állt rendelkezésre.

 Várhatóan a forrásfelhasználás eléri a majd a 100% ot az év végére. A jövő évtől azonban jelentős változások várhatóak. Eddig 3 megye versengett a forrásokért, a jövőben azonban a megyék önmaguk végzik majd a fejlesztési tevékenységeiket. Már el is kezdték a fejlesztési koncepcióik kidolgozását. Hogy mekkora összeg jut majd a következő időszakban fejlesztésre megyénként az még egyenlőre bizonytalan - mondta Popovics György a KDRFÜ FB elnöke. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség 2012-ben 32 milliárd forintnyi támogatási szerződést kötött meg, ezzel eddigi legsikeresebb évét zárta.

 Molnár Tamás, a KDRFÜ ügyvezető igazgatója elmondta: arra vállaltak kötelezettséget, hogy 2013 végéig 147 milliárd forintnyi támogatási döntés szülessen, és a szerződéseket megkössék. Idén az a feladatuk, hogy 16 milliárd forintot kitevő kötelezettségvállalást teljesítsenek, ez a "tavalyi 32 milliárd forintos tényadat ismeretében biztosan teljesíthető".
 
 Az ügyvezető igazgató emlékeztetett rá, hogy a Közép-dunántúli Operatív Programban 2007 és 2013 között mintegy 170 milliárd forint állt rendelkezésre. Öt prioritást kellett kezelniük: gazdaságfejlesztésre 27,7 milliárd, turizmusfejlesztésre 40,9 milliárd, fenntartható településfejlesztésre 25,7 milliárd, közlekedés- és környezetfejlesztésre 52,8 milliárd, míg humán infrastruktúrafejlesztésre 23,1 milliárd forintot különítettek el. Utóbbi kivételével mindegyik lebonyolítását az ügynökség végzi.

 A következő fejlesztési ciklusban fejlesztésre körülbelül 7 ezer milliárd forint jut majd, 19 megyének, 7 évre. A kérdés inkább az, hogy fogják mindezt arányaiban elosztania a megyék között. A források 10 százalékát fogják tudni elosztani a megyei önkormányzatok.
 

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.