Egyedülálló vállalkozói inkubátorház alapkövét tették le

Ünnepélyes keretek között tették le az alapkövét Székesfehérvár új inkubátorházának. Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló String-Alba Vállalkozói Inkubátorház beruházója a String-Alba Kft. A hiánypótló szolgáltatásokat nyújtó inkubátorház egyediségét növeli, hogy célközönsége elsősorban az ipari tevékenységet folytató vállalkozások köre.
2013.07.19. 12:16 |
Ünnepélyes keretek között tették le az alapkövét Székesfehérvár új inkubátorházának. Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló String-Alba Vállalkozói Inkubátorház beruházója a String-Alba Kft. A hiánypótló szolgáltatásokat nyújtó inkubátorház egyediségét növeli, hogy célközönsége elsősorban az ipari tevékenységet folytató vállalkozások köre.
Az új inkubátorház különlegessége lesz, hogy az alapinfrastruktúra mellett rendelkezik bérbe adható üzemcsarnokkal, műhellyel és raktárakkal is. A 2013 nyarán indult projekt összköltsége 359 millió 394 ezer forint. A String Alba Kft. nyertes pályázata 179 millió 697 ezer forint vissza nem térítendő támogatásban részesül.
A String-Alba Vállalkozói Inkubátorház azért is egyedi fejlesztés Székesfehérváron, mert nem csak az iroda jellegű szolgáltatásoknak nyújt helyet, hanem főként műhelyben és üzemben végezhető tevékenységeknek is, amelyhez raktár is kapcsolódik. Székesfehérváron a megfelelő gazdasági és vállalkozói kultúra adott, a város kedvező környezetet nyújt egy újonnan kialakítandó, szakmunkás munkaerőt igénylő vállalkozásokra specializálódott inkubátorháznak.
„Bár inkubátorház van már Székesfehérváron, az induló beruházás azért is különleges, mert megfelelő műhely és raktárkapacitással rendelkezik ahhoz, hogy szakmunkásokat foglalkoztató cégeket, induló ipari vállalkozásokat vonzzon.” - emelte ki az alapkőletétel alkalmából Székesfehérvár polgármestere.
A projekt haszonélvezői a betelepülő hazai és külföldi vállalkozások. Az inkubátorházba betelepülő kkv-kal szemben feltétel, hogy nem működhetnek 5 évnél régebb óta. A projekt tervezett befejezése 2013 december 31.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.