Egyik fél sem szerzett előnyt az EHF-Kupában

A fehérorosz Arkatron és a görög Patras búcsúztatása után igazán kemény ellenfelet sodort a Fortuna a Fehérép-Alcoa FKC elé, hiszen az EHF-Kupa nyolcaddöntőjében a román bajnokság második helyezettje, a BL-ből az EHF-be búcsúzó Rulmentul Urban Brasov ellen kell kiharcolnia a továbbjutást a fehérvári alakulatnak. Az első összecsapáson nem született döntés, senki sem szerzett előnyt. Fehérép-Alcoa FKC – Rulmentul Urban Brasov 33-33 (17-20)
2009.02.08. 00:28 |

Remekül kezdett a Fehérép-Alcoa FKC a hat nemzet válogatott játékosaival a soraiban felálló Rulmentul Brasov ellen, az első öt percben 4-1-es előnyre tettek szert Sótonyi László tanítványai. A Brassó a visszafogott rajt után magára talált, és elsősorban Neagu félelmetes bombáinak köszönhetően felzárkózott. A fehérváriak egyre nehezebben vezették támadásaikat, a román fal kiválóan szűrt, s a 13. percben már fordítottak is a vendégek. Az időkérés sem segített sokat a hazaiaknak, kiemelkedő kapusteljesítmény sem segítette ki a hullámvölgyben lévő együttest, és a játékrész utolsó szakaszára már hatgólos hátránnyal indult a Fehérép, úgy, hogy félő volt, túl korán eldől a meccs. Azonban Sitiék elsöprően hajráztak, és a szünetre három gólra olvasztották a differenciát.
 A második félidőre is átmentette jó teljesítményét a Fehérép, és a Brassó nyakára tapadt. A lelkes hazaiak a 49. percben egyenlítettek, sőt ismét vezettek. Bernataviciute, Vaszari és a 9 gólig jutó Siti találataira csak Stanca tudott válaszolni, így már három is volt a két együttes között. Öt perccel a vége előtt azonban nem hagyta annyiban a dolgot a vendég, visszazárkózott, egygólos fehérvári vezetésnél pedig befújták a bírók az első hazai kiállítást akkor, amikor már csak másfél perc volt hátra. A Brasov egyenlített, de az egált már eredményesen őrizte a Fehérép-Alcoa FKC. 33-33-as döntetlen lett a vége, tehát a továbbjutás csak a február 14.-i romániai visszavágón dől el…

Székesfehérvár, 1800 néző
 Vezette: Askerov(AZE), Saal(UKR)

FKC: Djeric (kapus) – Vaszari 5, Trishchuk 1, Kamper 4, Vijunaite 5, Bernataviciute 7/3, Szegedi. Csere: Petróczi (kapus) –  Lévai 1, Nikolic 1, Siti 9/2. Vezetőedző: Sótonyi László

Brasov: Munteanu (kapus) – Barbosa 6, Amariei 8/3, Neagu 7, Stanca 7, Horvat 1, Woo Sun Hee 2. Csere: Barbu (kapus) – Niculae 1, Gisca 1, Sodoroc, Barcan. Vezetőedző: Herbert Müller

Kiállítások: 2 ill. 10 perc