Elmaradt a jó kezdés

Ünneprontásra készült az FC Fehérvár az 500. NB1-es mérkőzését vívó Siófok otthonában, mégis örülhettek az előzetesen esélytelenebbnek kikiáltott Balaton-partiak. A Siófok életveszélyes pontrúgásainak, és remek védekezésének köszönhette a győzelmet, míg az FC Fehérvár ötlettelen játéka miatt bánkódhat. BFC Siófok – FC Fehérvár 1-0 (1-0)

2008.07.27. 00:02 |
 Ünneprontásra készült az FC Fehérvár az 500. NB1-es mérkőzését vívó Siófok otthonában, mégis örülhettek az előzetesen esélytelenebbnek kikiáltott Balaton-partiak.

A nagy célokat kitűző FC Fehérvár a jó rajt reményében kezdett a BFC-Siófok új világítással felszerelt stadionjában, de Farkas Balázs két kísérleténél is csak tapsolhatott, nem ujjonghatott a mintegy 2000 fehérvári szurkoló. Hiába volt aktívabb az első negyedórában a dobogóra törő Vidi, mégis a Siófok szerzett vezetést. A 17. percben egy hazai szabadrúgás után Sütő László emelkedett legmagasabbra a a kaputól hat métewrre, és a vetődő Sebők mellett a hálóba fejelt. A Siófok vezetése után rögtön visszarendeződött védekezni, így Farkas beívelése nyomán Vujovic csak 15 méterről fejelhetett – a kapu fölé. A 29. percben kétszeris veszélyeztetett a BFC, nem is akárhogyan, előbb Kanta baloldali szöglete után Kerényi fejesét követően Pavlicic fejelte a gólba tartó labdát szögletre a bal kapufánál, majd a túloldalról ugyanazon főszereplők közbenjárásával Sebőknek kellett vetődve védenie.

Fordulás után a fehérváriak jóval aktívabb játékot produkáltak, azonban az ötletesség továbbra is hiányzott a Vidi játékából. A 49. percben Nagy Dani bombázott 25 méterről, de lövése megpattant Mogyoróssin, így a kapu fölött szállt el a labda, majd nem sokkal később Farkas Balázs 20 méterről tesztelte az exfehérvári Milinte Árpádot, aki vetődve védte a lapos lövést. Disztl László lehívta a halovány Vujovicot, azonban a pályára lépő Dvéri sem tudta megváltani a világot.  Az 56. percben Farkas Balázs végrezhetett el szabadrúgást 24 méterről, remekbe szabott lövését azonban Milinte bravúrral tornázta ki a léc alól. A 64. percben Lázár 27 méteres löketét fogta a siófokiak nyáron igazolt kapusa, míg három perccel később Koós ijedt meg a nagy kólehetőségtől, kibüjt két védő között, de elhamarkodottan a fehérvári kapu mellé lőtt. Ugyanebben a percben Nagy D. előtt adódott helyzet, Milintén is túljutott a labda, de a visszazáró László szögletre mentett. A mérkőzés hajrájában is Milinte volt a főszereplő: előbb Mohl távoli lövését fogta, majd Sitku hatméteres fejesét bravúrral ütötte ki a keresztléc alól. A találkozó utolsó jelentős jelenete Dvéri nevéhez fűződött, aki 20 méterről centikkel lőtt a bal kapufa mellé.
 A Siófok jubileumhoz méltó sikert aratott, okos, biztonságos játékkal nyert, míg a nagy terveket szövögető fehérváriaknak még korai volt a bajnoki rajt…

BFC Siófok – FC Fehérvár 1-0 (1-0)