-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Ember az embertelenségben - Wallenberg kiállítás a Városházán
Október 18-án nyitották meg a Raoul Wallenberg emlékére rendezett "Ember az embertelenségben" című kiállítást Székesfehérváron a Városházán. Raoul Wallenberg svéd diplomata életútján, Magyarországon folytatott életmentő tevékenységét mutatja be, képi és írásos dokumentumok segítségével. A Wallenberg életét és munkásságát bemutató kiállítást egészen november 7-ig tekinthetik meg az érdeklődők. (képgaléria)
Október 18-án nyitották meg a Raoul Wallenberg emlékére rendezett "Ember az embertelenségben" című kiállítást Székesfehérváron a Városházán. Raoul Wallenberg svéd diplomata életútján, Magyarországon folytatott életmentő tevékenységét mutatja be, képi és írásos dokumentumok segítségével. (képgaléria)
Raoul Wallenberg, svéd humanitárius 1944. júliusában érkezett Budapestre,. Hazánkba a svéd követség küldte azért, hogy az itteni fasizmus által veszélyeztetettek életét óvja, segítse. A segítségre pedig szükség is volt, hiszen 1944. március 19-én a német megszállást követően a deportálással fenyegetett zsidók ezrei fordultak segítségért a semleges országokhoz. Wallenberg fél évet töltött Budapesten, s ez idő alatt messze túlteljesítette a rá rótt feladatokat. Segítő munkája mellett gondolt a háború befejezését követő időkre is. Szándékában állt a humanitárius akcióból kiválva egy emberbaráti és gazdasági szervezetet alapítani. Ennek tervezetét magával vitte a Pest felszabadítását követő napon Debrecenbe, ahol az Ideiglenes kormánnyal és a szovjet főparancsnoksággal készült tárgyalni. A városba nem érkezett meg, sorsa a mai napig tisztázatlan.
A Wallenberg életét és munkásságát bemutató kiállítást egészen november 7-ig tekinthetik meg az érdeklődők.