Fehérvári győzelem a Magyar Kupában a Debrecen ellen

FC Fehérvár – DVSC-TEVA 2-1 (0-0)
2008.10.09. 03:39 |
 A magyar pályákon szokatlanul késői, 20.45-ös kezdés után vívott Magyar Kupa derbi álmosító játékot hozott a Sóstói Stadionban: a mérkőzés nagy részében emberelőnyben futballozó FC Fehérvár csak egygólos előnyt tudott szerezni a nyolcaddöntő visszavágójára, a Debreceni VSC-TEVA tartalékosan is nehéz ellenfele volt a Vidinek. FC Fehérvár – DVSC-TEVA 2-1 (0-0)

A találkozó elején még úgy tűnt, remek iram alakul ki az „éjszakai” összecsapáson, hiszen a baloldalon rendkívül frissen mozgó Simek Péter már a 30. másodpercben helyzetbe került, lövését védte Csenyánszki. A szögletből Koller fejese jelentett veszélyt a több meghatározó játékosát is nélkülöző Debrecen kapujára, majd az ötödik percben ismét Simek volt az egyik főszereplő, visszapasszolt labdáját helyezte a kapu mellé Vujovic. Egy perccel később is ugyanez volt a kombináció, a montenegrói csatár, azonban ekkor sem célzott pontosan. Az agilisan játszó Fehérvár a kilencedik percben újabb helyzetet dolgozott ki, Vujovic volt az előkészítő, de Sitku lövésébe belevetődtek a védők. Eddig tartott a Vidi lendülete, leült a meccs, de csak a 19. percig, amikor Sitku Illés lépett ki, a messze kifutó Csernyánszki előtt is elhúzta a labdát, de továbbmenni nem tudott, mert a kapus buktatta 18 méterre a kaputól, Szabó játékvezető pedig rögtön felmutatta a piros lapot a hálóőrnek. A kapuscsere után Farkas szabadrúgása centikkel kerülte el a jobb kapufát. A 37. percben a fiatal Verpecz kapus ügyetlenkedett, Vujovic megtámadta, a hálóőr előrerúgott labdája a csatár lábáról a kapufára, onnan pedig az alapvonalon túlra pattant. A félidő hajrájában a labdát szinte állandóan birtokló FCF felpörgette a játékot, előbb Farkas távoli lövését fogta a debreceni portás, majd a 45. percben Vujovic lapos centerezését Simek perdítette a kapu mellé. A játékrész hosszabbításában rezdült a háló, de Szabó játékvezető les címén nem adta meg a fehérváriak szabályosnak tűnő gólját. Vujovic fejese a kapufán csattant, a visszapattanóra pedig Koller és Vujovic mozdult, de Vujovic lőtte a hálóba labdát…hiába.

Fordulás után arra számított az igen gyér számú hazai közönség, hogy a fehérvári együttes bedarálja emberhátrányban játszó ellenfelét, de a publikumnak csalódnia kellett. Tanácstalan tili-toli, lassú és körülményes futball jellemezte a játékot. Vujovic ordító helyzetben a saját bokáját találta el, majd Oláh vehette célba a rövidsarkot zavartalanul. A 60. percben Koller fejelt a kapu mellé Vujovic beadását követően, majd három minutummal végre eredményre vezettek a kétségbeesett erőfeszítések: Pavlicic és Sutku együttes erővel szereztek labdát a felezővonalnál, Vujovicot ugratták ki, aki nem rontotta el a ziccert, 15 méterről gurította el a labdát a kimozduló Verpecz mellett, 1-0.  Már-már azon töprenghettek a hazaiak miként lehet megszórni a Lokit, amikor Leandro lepett meg mindenkit, társai segítségével szépen tört be a tizenhatoson belülre, és remek mozdulattal rúgta a labdát Sebők hálójába, két perc alatt egyenlített a DVSC. Sőt, a 69. percben Huszák kapáslövését kellett a rövidsaroknál vetődve védenie a fehérvári kapusnak. Varga István csapata eztán gyömöszölte előre a labdát, de úgy tűnt mindhiába, mígnem a 79. percben Goran Vujovic kapott pontos labdát a 16-oson belül, majd addig-addig forgolódott, míg lövőhelyzetet nem talált. Jobbal elvállalta, laposan helyezve a labdát a hálóba, 2-1. Az utolsó tíz percben a reménytelen támadások mellett Szabó lapjárása szolgált érdekességgel, előbb a 89. percben Horváth Gábor kapta meg második sárgalapját, és mehetett zuhanyozni, majd a 90. percben a csereként beállt Dudut is kiállította a bíró reklamálásért.

Az FC Fehérvár végül 2-1-re nyert a DVSC ellen, és reménykedhet abban, hogy a debreceni visszavágóra elegendő lesz az egygólos előny…

Sóstói Stadion, 250 néző
 Vezette: Szabó Zs. (Kispál, Butkai)

FCF: Sebők – Andic, Koller, Horváth, Mohl – Sifer, Farkas, Polonkai (Pavlicic, a szünetben), Simek (Kulcsár, a szünetben) – Vujovic, Sitku. Vezetőedző: Varga István

DVSC: Csernyánszki – Takács, Mészáros, Komlósi, Nagy Z. – Szakály (Dombi, 79.), Demjén, Leandro, Huszák – Oláh (Dudu, 61.), Kerekes (Verpecz/kapus/, 22.). Vezetőedző: Herczeg András

Gól: Vujovic (63., 79.) ill. Leandro (65.)
 Sárga lap: 3-5
 Kiállítva: Horváth G. (89.) il. Csernyánszki (19.), Dudu (90.)