Fehérvári játékosok az Osztrák Bundesligában - országhatáron belül és kívül is remekelnek a tollaslabdázók

A 2009/2010-es a két korábbi Albatoll SE-s Bánhegyi Zita és Strobl Eszter az Osztrák felnőtt első osztályban játszik vendégjátékosként. Vorchdorf csapata tavasszal nyert a másodosztályban és jutott az osztrák élvonalba, de női játékosai közül szeptembertől egy Dániában játszik tovább, egy megsérült, egy pedig tanulmányai miatt nem tudta vállalni a játékot. A tollaslabdázó fiatalokitthon is remekeltek a Pécsen rendezett ranglistaversenyen.
2009.09.21. 21:44 |

A hétvégén az első fordulóban a Klagenfurt csapata volt az ellenfél, ahol 2 szlovén, 2 bolgár és egy holland játékossal erősített a tavalyi 3 helyen végzett rutinosabb csapat. Az újonc, fiatalokból álló csapat 3 mérkőzésen tudott szoros eredményt elérni, amiben a két magyar vendégjátékosnak is volt része. Zita és Eszter női párosban az első játszma elején 11-4 re is vezetett és izgalmas szettben 21-18-ra majd a második szettben 21-14-re kapott ki a rutinosabb szlovén párostól, de végig jó labdamenetekben komoly nehézséget okoztak ellenfelüknek.

Vegyes párosban is az első játszmában izgulhattak a Klagenfurtiak jobban, hiszen 18 pontig Eszter és osztrák párja vezette végig a játszmát és csak a végjátékban sikerült az ellenfélnek szett ponthoz jutnia, ami sajnos szerencsével, de sikerült nekik. A második játszma már kevésbé sikerült jól, így ez a mérkőzés is két játszmás klagenfurti sikert hozott. Zita egyéniben még nem tudta megszorítani rutinos szlovén ellenfelét, de voltak biztató labdamenetek és pontok, amiket örömmel tapsoltak meg a sportszerű vendéglátók.

A nyolc mérkőzésből álló mérkőzésen egy férfi egyes mérkőzést sikerült megnyerni a Vorchdorfi csapatnak, de Starl Harald, az egyesület vezetője bizakodó a további fordulókat illetően, hiszen csapatának az első osztályban a tapasztalat szerzés és a játékosok fejlődése a fő cél ebben az évben.

A hétvégén ismét országos ranglistaversenyt rendeztek Pécsett, 3 korcsoportban. Az Albatoll SE színeit Mihályi Levente Ispán Máté U 15, Letsch Péter U 19 és felnőtt II. osztály kategóriában képviselték. Letsch Péter - a debreceni Gonda Daniellával ismét győzött. Ezúttal az U 19-es vegyes párosban remekeltek a válogatott fiatalok. Letsch Péter ezen kívül még két bronzérmet szerzett. Az egyiket Krausz Gergellyel (Ezerjó SE) fiú párosban, a másikat férfi egyesben, ahol az elődöntőben párjától kapott ki az elődöntőben. A fiatalok versenyében Mihályi Levente - Ispán Máté fiú párosban lettek bronzérmesek.