Fehérváron is ARCONIC lesz az Alcoából

A könnyűfémek piacának vezetője, az Alcoa kedden jelentette be New Yorkban, hogy Arconic néven hozta létre a hozzáadott értéket teremtő vállalatának nevét. A kettéválást követően mind a három hazai Alcoa gyár a következő, hozzáadott értéket képviselő „ARCONIC” vállalat részévé válik.
2016.03.15. 19:21 |
A könnyűfémek piacának vezetője, az Alcoa kedden jelentette be New Yorkban, hogy Arconic néven hozta létre a hozzáadott értéket teremtő vállalatának nevét. A jövőbeni Upstream vállalat az Alcoa neve alatt fog működni. A vállalat szétválása két független, tőzsdén jegyzett céggé 2016 második felében várható, ami a tervek szerint halad. A kettéválást követően mind a három hazai Alcoa gyár a következő, hozzáadott értéket képviselő „ARCONIC” vállalat részévé válik.
 
Az Alcoa-Köfém Kft-ben mindannyian büszkék vagyunk az Alcoa örökségre, egyben izgatottan várjuk, hogy hozzájáruljunk az ARCONIC vállalat sikerességéhez.” – nyilatkozta Katus István, magyarországi országigazgató. „Munkatársaink magasan elkötelezettek a vevőink kiszolgálása mellett a kiemelkedő minőségű termékeinkkel és az innovatív, többféle könnyűfémet felhasználó mérnöki megoldásainkkal, miközben tovább folytatjuk a közösségeink szolgálatát felelős vállalati állampolgárként most is és a jövőben is.

A cég több mint 2.000 embert foglalkoztat Magyarországon és egyike az ország 50 legnagyobb vállalatának, valamint a termelő szektor 10 legnagyobb ipari befektetőjének. Emellett az Alcoa Magyarország 30 legnagyobb exportőre között is említhető annak köszönhetően, hogy termelése 95 százalékban exportra kerül.
Az Arconic márka rendkívüli múltunkat a nagyreményű jövővel ötvözi” - mondta Klaus Kleinfeld, az Alcoa elnök-vezérigazgatója. „Azt fejezi ki, hogy az innováció és az újbóli innováció terén 127 éves múlttal rendelkezünk. Emblémánk a valódi lehetőségek birodalmát ábrázolja. Azon jövőképünket tükrözi, hogy a korlátok nélküli innovációval komplex mérnöki kihívásokat oldunk meg, hogy átalakítsuk a repülés, a vezetés, az építés, a meghajtás és a csomagolás módját. Kifejezi munkatársaink leleményességét, akik elkötelezték magukat a kiváló minőségű, innovatív termékek és megoldások feltalálása, kifejlesztése és leszállítása mellett, amelyek hozzájárulnak ügyfeleink sikeréhez és részvényesi értéket teremtenek.

Az Alcoa mintegy 60.000 embert foglalkoztat 30 országban. Hozzáadott értéket képviselő termékeit titániumból, nikkelből és alumíniumból gyártja, illetve kategóriavezető bauxit-, timföld- és elsődleges alumínium termékeket állít elő.
Az Alcoa még tavaly jelentette be, hogy két, iparágvezető részvénytársaságra válik szét. Az cég több mint két évtizede jelent meg Magyarországon és jelenleg három termelővállalattal rendelkezik, amelyek a repüléssel kapcsolatos, a kereskedelmi célú szállítmányozás, valamint az egyéb ipari piacokat szolgálják ki. A három vállalat technológiailag fejlett termékeket állít elő, amelyek között alumínium hengerelt termékek (pl. tekercsek, lemezek, tárcsák és hőcserélőkhöz készült lemezek), keréktárcsák kamionok és buszok számára, rögzítő elemek és rögzítő-rendszerek, valamint szerkezeti öntvények és turbina-motor alkatrészek találhatóak meg.
 
Mind az Arconic, mind pedig az Alcoa székhelye az Egyesült Államokban lesz, és a New York-i tőzsdén lesz jegyezve, az Arconic ARNC és az Alcoa AA rövidítéssel. Mindkét cég iparági vezető, a Fortune magazin által közzétett 500-as listán szereplő vállalat lesz. Az Upstream vállalathoz az az öt üzletág fog tartozni, amelyek jelenleg a Globális elsődleges termékeket alkotják. Bauxit, Timföld, Nyers Alumínium, Öntödei Termékek és Energia. Az Arconic azt a három üzleti szegmenst fogja magában foglalni, amelyek ma az Alcoa hozzáadott értéket termelő portfólióját alkotják: A Globális hengerelt termékek, a Műszaki termékek és megoldások és a Szállítmányozási és Építőipari Megoldások.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.