-
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04. -
Elektromos Ikarusok Fehérvárról
Újabb 20 darab környezetkímélő, tisztán elektromos meghajtású, Ikarus 120e típusú autóbusz érkezik a Volánbusz flottájába. Az Energiaügyi Minisztérium és a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán "zöldül" Fehérváron készülő járművekkel helyi autóbusz-állomány.
2024.10.30. -
Jelentkezés adventi vásárra
2024. október 25-től, péntektől több mint egy héten keresztül, 2024. november 4-én, hétfőig jelentkezhetnek azok a kereskedő és vendéglátós vállalkozók a Városgondnokság vásári licit oldalán, akik részt szeretnének venni 2024-ben a Fehérvári Adventi vásáron.
2024.10.27. -
Vállalkozni sikeresen
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége különleges programot szervez „A sikeres indulás feltételei” címmel. Az ingyenes rendezvényre szeretettel várják a vármegyei vállalkozások tulajdonosait és üzleti vezetőit 2024. október 22-én, kedden 17.00 órától a volt Technika Házába, a Kodolányi János Egyetemre.
2024.10.21.
Fehérváron ünnepelte az ezrediket rendszert a Laurel és a Coop
A kereskedelmi-informatikai rendszerek fejlesztésével foglalkozó, székesfehérvári Laurel Számítástechnika Kft. és a Coop üzletlánc együttműködésének eredményeként idén októberében nyitották meg az ezredik olyan üzletet, ahol a közös fejlesztésű integrált kereskedelmi rendszert vezették be. A Laurel Kft. 1993-ban 14 fővel alakult. Mára már országos szinten 130, csak Székesfehérváron 80 főt foglalkoztató cégcsoporttá fejlődött, amely közel 200 fő alvállalkozónak is folyamatos munkát ad.
2011.11.30. 16:36 |
A kereskedelmi-informatikai rendszerek fejlesztésével foglalkozó, székesfehérvári Laurel Számítástechnika Kft. és a Coop üzletlánc együttműködésének eredményeként idén októberében nyitották meg az ezredik olyan üzletet, ahol a közös fejlesztésű integrált kereskedelmi rendszert vezették be. A közös munka e látványos állomását a két cég együtt ünnepelte meg Székesfehérváron.
A Laurel Kft. 1993-ban 14 fővel alakult. Mára már országos szinten 130, csak Székesfehérváron 80 főt foglalkoztató cégcsoporttá fejlődött, amely közel 200 fő alvállalkozónak is folyamatos munkát ad. A Coop hálózattal 2002-ben indult az együttműködés. A fejlesztési időszakot követően, 2004-ben történt az első integrált bolti kereskedelmi rendszer bevezetése. Idén októberben, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Izsófalván pedig megnyitották az ezredik, ezzel a rendszerrel működő üzletet. A Coop csoporttal a közös munka továbbfolytatódik, 2013-ig várhatóan újabb több száz bolt kapcsolódik a Coop egységes informatikai rendszeréhez.
Hasonló volumenű informatikai projektre még a környező országokban sincs példa. Az ünnepségen Bessenyei István, a Laurel tulajdonosa köszönetet mondott a cég valamennyi területén dolgozó kollégájának, többeket – kiemelkedő teljesítményükért – külön elismerésben részesített.
Bessenyei István az eseményen elmondta: „Sok éves munka koronája, de egyben állomása az Izsófalván megnyitott 1000. Laurel rendszerű Coop bolt. Az eredmények alapja, egyben a továbblépés garanciája a cégünk munkatársi kollektívája, az általuk képviselt kiemelkedő tudásbázis. Szerénytelenség nélkül állapíthatjuk meg, hogy a saját fejlesztésű, és a vezető nemzetközi gyakorlatból adoptált innovációkkal cégünk a hazai kereskedelmi informatika területén piacvezető és meghatározó szereplő. Az általunk kínált és bevezetett megoldások nemcsak az informatika, hanem a kereskedelmi technológia és üzletvezetés terén is a nemzetközi vezető szintet képviselik, ezért ezen beruházások megtérülése rendkívül gyors a partnereink számára, akik közül a Coop csoport kiemelkedő szereppel bír. A Coop szervezetekkel közös munkában elért eredmények az egész közép-kelet-európai régióban kiemelkedők. Ezt nem mi állítjuk, hanem azok a konkrét érdeklődések és megkeresések jelzik, amelyek gyakorlatilag a régió minden országából tapasztalhatók, és már több országban konkrét projektekben vagy azok előkészítésében ölt testet."
Az együttműködés és a közös munka fontosságát hangsúlyozta köszöntőjében Deé Istvánné, a Co-op Hungary Zrt. informatikai igazgatója. ”Informatikai stratégiánk megvalósítására hosszú távú megoldást és szállítót kerestünk 2002-ben. Tendereztetés eredményeként választottuk ki azt a konzorciumot, amelyben a Laurel Kft. lett a kiskereskedelmi rendszerszállító. Az együttműködésünk eredményeként – amelyhez a Coop csoport adta a kereskedelmi szakmai igényeket, ismereteket, a Laurel munkatársai pedig az informatikai szakmai tudást – ma már ezer boltot lefedő megoldás született. Az eltelt idő alatt, a közös munka során sokat fejlődött, új elemekkel bővült az integrált rendszerünk. Mostanra kialakult az együttműködés módszere, amely biztosítékul szolgál további több száz bolt csatlakoztatására, valamint a közel kétezres kasszaszámot elérő megoldás üzemeltetésének támogatására. Fontos számunkra, hogy az újdonságok beintegrálása, a rendszer továbbfejlesztése folyamatos legyen. Ebben is támaszkodunk a Laurel szakértelmére. Köszönet a Laurel cégcsoport minden munkatársának és a közel tízezres Coop oldali rendszerfelhasználónak az eddigi munkáért és az együttműködésért, amellyel elérhettük ezt a sikert.”