-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.09. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Fehérváron ünnepelte az ezrediket rendszert a Laurel és a Coop
A kereskedelmi-informatikai rendszerek fejlesztésével foglalkozó, székesfehérvári Laurel Számítástechnika Kft. és a Coop üzletlánc együttműködésének eredményeként idén októberében nyitották meg az ezredik olyan üzletet, ahol a közös fejlesztésű integrált kereskedelmi rendszert vezették be. A Laurel Kft. 1993-ban 14 fővel alakult. Mára már országos szinten 130, csak Székesfehérváron 80 főt foglalkoztató cégcsoporttá fejlődött, amely közel 200 fő alvállalkozónak is folyamatos munkát ad.
2011.11.30. 16:36 |
A kereskedelmi-informatikai rendszerek fejlesztésével foglalkozó, székesfehérvári Laurel Számítástechnika Kft. és a Coop üzletlánc együttműködésének eredményeként idén októberében nyitották meg az ezredik olyan üzletet, ahol a közös fejlesztésű integrált kereskedelmi rendszert vezették be. A közös munka e látványos állomását a két cég együtt ünnepelte meg Székesfehérváron.
A Laurel Kft. 1993-ban 14 fővel alakult. Mára már országos szinten 130, csak Székesfehérváron 80 főt foglalkoztató cégcsoporttá fejlődött, amely közel 200 fő alvállalkozónak is folyamatos munkát ad. A Coop hálózattal 2002-ben indult az együttműködés. A fejlesztési időszakot követően, 2004-ben történt az első integrált bolti kereskedelmi rendszer bevezetése. Idén októberben, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Izsófalván pedig megnyitották az ezredik, ezzel a rendszerrel működő üzletet. A Coop csoporttal a közös munka továbbfolytatódik, 2013-ig várhatóan újabb több száz bolt kapcsolódik a Coop egységes informatikai rendszeréhez.
Hasonló volumenű informatikai projektre még a környező országokban sincs példa. Az ünnepségen Bessenyei István, a Laurel tulajdonosa köszönetet mondott a cég valamennyi területén dolgozó kollégájának, többeket – kiemelkedő teljesítményükért – külön elismerésben részesített.
Bessenyei István az eseményen elmondta: „Sok éves munka koronája, de egyben állomása az Izsófalván megnyitott 1000. Laurel rendszerű Coop bolt. Az eredmények alapja, egyben a továbblépés garanciája a cégünk munkatársi kollektívája, az általuk képviselt kiemelkedő tudásbázis. Szerénytelenség nélkül állapíthatjuk meg, hogy a saját fejlesztésű, és a vezető nemzetközi gyakorlatból adoptált innovációkkal cégünk a hazai kereskedelmi informatika területén piacvezető és meghatározó szereplő. Az általunk kínált és bevezetett megoldások nemcsak az informatika, hanem a kereskedelmi technológia és üzletvezetés terén is a nemzetközi vezető szintet képviselik, ezért ezen beruházások megtérülése rendkívül gyors a partnereink számára, akik közül a Coop csoport kiemelkedő szereppel bír. A Coop szervezetekkel közös munkában elért eredmények az egész közép-kelet-európai régióban kiemelkedők. Ezt nem mi állítjuk, hanem azok a konkrét érdeklődések és megkeresések jelzik, amelyek gyakorlatilag a régió minden országából tapasztalhatók, és már több országban konkrét projektekben vagy azok előkészítésében ölt testet."
Az együttműködés és a közös munka fontosságát hangsúlyozta köszöntőjében Deé Istvánné, a Co-op Hungary Zrt. informatikai igazgatója. ”Informatikai stratégiánk megvalósítására hosszú távú megoldást és szállítót kerestünk 2002-ben. Tendereztetés eredményeként választottuk ki azt a konzorciumot, amelyben a Laurel Kft. lett a kiskereskedelmi rendszerszállító. Az együttműködésünk eredményeként – amelyhez a Coop csoport adta a kereskedelmi szakmai igényeket, ismereteket, a Laurel munkatársai pedig az informatikai szakmai tudást – ma már ezer boltot lefedő megoldás született. Az eltelt idő alatt, a közös munka során sokat fejlődött, új elemekkel bővült az integrált rendszerünk. Mostanra kialakult az együttműködés módszere, amely biztosítékul szolgál további több száz bolt csatlakoztatására, valamint a közel kétezres kasszaszámot elérő megoldás üzemeltetésének támogatására. Fontos számunkra, hogy az újdonságok beintegrálása, a rendszer továbbfejlesztése folyamatos legyen. Ebben is támaszkodunk a Laurel szakértelmére. Köszönet a Laurel cégcsoport minden munkatársának és a közel tízezres Coop oldali rendszerfelhasználónak az eddigi munkáért és az együttműködésért, amellyel elérhettük ezt a sikert.”