-
Szrnteste Sárpentelén
Jézus születését a legszebb ünnepünkként tartjuk számon. Székesfehérvár határában, Sárpentelén zajló csodás karácsonyi ünnepségek emlékeit Széchényi Zsigmond aranytollú író és vadász örökítette meg Csordapásztorok című írásában.
2024.12.24. -
Lucától vízkeresztig
A karácsonyi ünnepkör népszokásainak színes, különleges, már-már kimeríthetetlennek tűnő tárházából válogattunk néhány érdekes darabot. A legtöbb hagyomány ma már csak a múzeumokban vagy egy-egy családi örökségként felemlegetett történetben van jelen. Lukács László néprajzkutatót hívtuk segítségül.
2024.12.24. -
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében mondott köszönetet Mészáros Attila alpolgármester és Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozóknak, akik az ünnepek alatt megerősített szolgálatban teljesítenek szolgálatot.
2024.12.23. -
A szeretet lángja
A betlehemi Születés Bazilikában őrzött örökmécses lángjából meggyújtott lámpás tüzének segítségével lobbantotta lángra a város adventi koszorújának negyedik gyertyáját dr. Cser-Palkovics András polgármester és Spányi Antal megyéspüspök. Az Alba Regia Vegyeskar csodálatos koncertje alatt egy kis hóesés is vidámságot, örömet csalt az arcokra.
2024.12.22.
Fél év szünet után újraindultak az ökotúrák a Sóstó Természetvédelmi Területen
A program során a résztvevők Kurdi Bettina, környezeti nevelő, a Látogatóközpont munkatársa és Nagy Gábor, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület tagja vezetésével megcsodálhatták a Sóstó jelképének számító Kócsagtoronyból feltáruló látképet, a mesterséges költőszigetek madárvilágát, valamint a matuzsálemi korú csöregefűzfák alkotta Három Nővért is.
Az úgynevezett Basa-árok a Sóstó egyetlen természetes vízbefolyása, ahol előszeretettel sütkéreznek a mocsári teknősök. (Magyarországon az egyetlen őshonos teknősfaj).
Nagy Gábor, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület fehérvári képviselője ellenőrizte a kihelyezett költőodúkat, amelyeket széncinegék vettek birtokba.
Az újrainduló első Ökotúra során, a Sóstó ösvényeit bejárva a túrázók a fülemüle, a csilpcsalp füzike, sárgarigó és különböző nádiposzáták énekét is meghallgathatták.
Az Ökotúrákról és a természetvédelmi terület szolgáltatásairól Sóstó honlapján tájékozódhat.