-
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04. -
Elektromos Ikarusok Fehérvárról
Újabb 20 darab környezetkímélő, tisztán elektromos meghajtású, Ikarus 120e típusú autóbusz érkezik a Volánbusz flottájába. Az Energiaügyi Minisztérium és a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán "zöldül" Fehérváron készülő járművekkel helyi autóbusz-állomány.
2024.10.30. -
Jelentkezés adventi vásárra
2024. október 25-től, péntektől több mint egy héten keresztül, 2024. november 4-én, hétfőig jelentkezhetnek azok a kereskedő és vendéglátós vállalkozók a Városgondnokság vásári licit oldalán, akik részt szeretnének venni 2024-ben a Fehérvári Adventi vásáron.
2024.10.27. -
Vállalkozni sikeresen
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége különleges programot szervez „A sikeres indulás feltételei” címmel. Az ingyenes rendezvényre szeretettel várják a vármegyei vállalkozások tulajdonosait és üzleti vezetőit 2024. október 22-én, kedden 17.00 órától a volt Technika Házába, a Kodolányi János Egyetemre.
2024.10.21.
Felgyorsítják a pályáztatást
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség hét állomásos szakmai workshop rendezvényének székesfehérvári állomásán a Közép-dunántúli régió állami, önkormányzati, és non-profit szféra, valamint a gazdasági szféra projektgazdái számára tartottak szemináriumokat a fejlesztések előmozdítását célzó lehetőségekről. A hétéves uniós fejlesztési ciklus végéhez közeledve az NFÜ számos gyorsító intézkedést hajtott végre a pályázati rendszerben.
2012.06.19. 10:47 |
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) hét állomásos szakmai workshop rendezvényének székesfehérvári állomásán a Közép-dunántúli régió állami, önkormányzati, és non-profit szféra, valamint a gazdasági szféra projektgazdái számára tartottak szemináriumokat a fejlesztések előmozdítását célzó lehetőségekről. A hétéves uniós fejlesztési ciklus végéhez közeledve az NFÜ számos gyorsító intézkedést hajtott végre a pályázati rendszerben, most pedig az elakadt kedvezményezettek számára nyújt gyakorlati segítséget.
Már csak másfél év van hátra az uniós fejlesztési ciklusból , és több mint 5 000 milliárd forint vár arra, hogy magyar projektre lehívják. Ezért az NFÜ vezetősége már 2011-ben jelentős változásokat javasolt a pályáztatási rendszerben, kezdeményezte a szabályozói környezet hatékonyabbá tételét, és saját tevékenységének középpontjába is a kifizetések felgyorsítását és a megakadt pályázatok kezelését tette. Az európai uniós támogatások lehívását akadályozó leggyakoribb problémák abból fakadnak, hogy nem érkeznek be időben a kifizetési kérelmek, vagy formailag hibásak az igények. A szakmai workshop rendezvények során hasonló problémákra adunk megoldási javaslatot annak érdekében, hogy minél több számla érkezzen be a rendszerbe – mondta Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke.
2006 óta eddig 27 000 projekt valósult meg országszerte, amelyből több mint 4300 a Közép-dunántúli régió versenyképességének javítását szolgálta - emelte ki a keddi szemináriumon Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő. Ez idő alatt közel 515 milliárd forint uniós forrás áramlott a régióba. Az Új Széchenyi Terv keretén belül jelenleg is több konstrukcióra lehet pályázni: többek között turisztikai attrakciók és szolgáltatások fejlesztése témakörben, kb. 3,5 milliárd forint értékben. De további konstrukciók nyitása is várható, ilyen például a TDM (Turisztikai Desztináció Menedzsment) szervezetek kialakítása, vagy az egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztése - tette hozzá Vargha Tamás.
A térségben az elmúlt alig másfél évben, a helyi fejlesztési ügynökségen keresztül közel 1400 projekt kapott támogatást mintegy 85 milliárd forint értékben, melyből 1,416 milliárd forintot fordítottak turisztikai fejlesztésekre és majdnem 7 milliárdot (6,945 milliárdot) a közlekedés fejlesztésére. A régió vállalkozásai számára az Új Széchenyi Terv Vállalkozásfejlesztési Program keretében 5,809 milliárd forint került odaítélésre ugyanebben az időszakban, ugyancsak a helyi fejlesztési ügynökségen keresztül. Az uniós források révén a térségben olyan nagyobb beruházások valósulnak meg, mint a Budapest-Kelenföld-Székesfehérvár-Boba vasútvonal rekonstrukciója, Komárom és Almásfüzitő árvízvédelmi biztonságának javítása, vagy a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház fejlesztése. A támogatott projektek mind hozzájárulnak a régió fejlesztéséhez és a lakosság életminőségének javulásához.