-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Felgyorsítják a pályáztatást
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség hét állomásos szakmai workshop rendezvényének székesfehérvári állomásán a Közép-dunántúli régió állami, önkormányzati, és non-profit szféra, valamint a gazdasági szféra projektgazdái számára tartottak szemináriumokat a fejlesztések előmozdítását célzó lehetőségekről. A hétéves uniós fejlesztési ciklus végéhez közeledve az NFÜ számos gyorsító intézkedést hajtott végre a pályázati rendszerben.
2012.06.19. 10:47 |
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) hét állomásos szakmai workshop rendezvényének székesfehérvári állomásán a Közép-dunántúli régió állami, önkormányzati, és non-profit szféra, valamint a gazdasági szféra projektgazdái számára tartottak szemináriumokat a fejlesztések előmozdítását célzó lehetőségekről. A hétéves uniós fejlesztési ciklus végéhez közeledve az NFÜ számos gyorsító intézkedést hajtott végre a pályázati rendszerben, most pedig az elakadt kedvezményezettek számára nyújt gyakorlati segítséget.
Már csak másfél év van hátra az uniós fejlesztési ciklusból , és több mint 5 000 milliárd forint vár arra, hogy magyar projektre lehívják. Ezért az NFÜ vezetősége már 2011-ben jelentős változásokat javasolt a pályáztatási rendszerben, kezdeményezte a szabályozói környezet hatékonyabbá tételét, és saját tevékenységének középpontjába is a kifizetések felgyorsítását és a megakadt pályázatok kezelését tette. Az európai uniós támogatások lehívását akadályozó leggyakoribb problémák abból fakadnak, hogy nem érkeznek be időben a kifizetési kérelmek, vagy formailag hibásak az igények. A szakmai workshop rendezvények során hasonló problémákra adunk megoldási javaslatot annak érdekében, hogy minél több számla érkezzen be a rendszerbe – mondta Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke.
2006 óta eddig 27 000 projekt valósult meg országszerte, amelyből több mint 4300 a Közép-dunántúli régió versenyképességének javítását szolgálta - emelte ki a keddi szemináriumon Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő. Ez idő alatt közel 515 milliárd forint uniós forrás áramlott a régióba. Az Új Széchenyi Terv keretén belül jelenleg is több konstrukcióra lehet pályázni: többek között turisztikai attrakciók és szolgáltatások fejlesztése témakörben, kb. 3,5 milliárd forint értékben. De további konstrukciók nyitása is várható, ilyen például a TDM (Turisztikai Desztináció Menedzsment) szervezetek kialakítása, vagy az egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztése - tette hozzá Vargha Tamás.
A térségben az elmúlt alig másfél évben, a helyi fejlesztési ügynökségen keresztül közel 1400 projekt kapott támogatást mintegy 85 milliárd forint értékben, melyből 1,416 milliárd forintot fordítottak turisztikai fejlesztésekre és majdnem 7 milliárdot (6,945 milliárdot) a közlekedés fejlesztésére. A régió vállalkozásai számára az Új Széchenyi Terv Vállalkozásfejlesztési Program keretében 5,809 milliárd forint került odaítélésre ugyanebben az időszakban, ugyancsak a helyi fejlesztési ügynökségen keresztül. Az uniós források révén a térségben olyan nagyobb beruházások valósulnak meg, mint a Budapest-Kelenföld-Székesfehérvár-Boba vasútvonal rekonstrukciója, Komárom és Almásfüzitő árvízvédelmi biztonságának javítása, vagy a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház fejlesztése. A támogatott projektek mind hozzájárulnak a régió fejlesztéséhez és a lakosság életminőségének javulásához.