-
Sibálás húsvéthétfőn
Húsvéthétfő a locsolkodás napja, azonban azt már kevesebben tudják, hogy nemcsak vízzel vagy kölnivel lehet a lányok egészségét és szépségét megőrizni, hanem bizony megveregetéssel, sibálással is. - idézi fel dr. Varró Ágnes néprajzkutató.
2025.04.21. -
Éledő parkok húsvétkor
Nagyon vártuk már a tavaszt, ami áprilisra meg is érkezett és a húsvét előtti nagyhétre városszerte virágba borultak a szebbnél-szebb fák. A különböző fajta szilvák után most a díszcseresznyék és a júdásfák talán a legfeltűnőbbek városszerte, de sok helyen nyílnak már a tulipánok és idén talán lesznek még virágzó orgonák is anyák napján.
2025.04.20. -
SportBarátok és gyógynövények
Április 24-én két programra is várja az érdeklődőket az Egyházmegyei Múzeum. 17 órától az immunrendszer titkait tárja fel Supliczné Tóth Mária táplálkozástudományi szakember, 18 órától pedig a Barátok kávézó és teázóban Babos Rita atlétával, egykori élsportolóval beszélget Vakler Lajos újságíró.
2025.04.19. -
Húsvéti Alkotótér
Különleges kézműves ékszerekkel, népi gyermekjátékokkal, finom fagylaltokkal és kávéval első alkalommal nyitotta meg pénteken délelőtt kapuit a Húsvéti Alkotótér és Kézműves Vásár Öreghegyen. Szombaton fellép például a Kákics zenekar is a „megfújom a furulyám!” című műsorukkal, de a Mosolyvár Központ jóvoltából megérkezik Béci, a póniló is.
2025.04.19.
Felgyúltak advent fényei – ünnepi díszbe öltözött a Belváros

A hagyományokat követve Advent első hétvégéjén, vasárnap este gyúltak fel az ünnepi fények a fehérvári Belvárosban, ahol több ezer ember közösen élte át a várakozás pillanatait. A Kisangyalok karának koncertje után Spányi Antal püspök mondta el ünnepi gondolatait, kiemelve, hogy az adventi időszakhoz hozzátartozik a sötétség és a fény. „A sötétség, amelyben meggyulladnak az adventi koszorú gyertyáinak lángjai, amelyben a mi életünk is egyre inkább keresi a szeretetet, a jót, egymás megbecsülését, szeretetét, az egymás felé fordulás lehetőségét.. Az advent a remények ideje is a mi számunkra. Hiszen az advent arról szól, hogy készülünk a karácsonyra, a gyermek Jézus születésére, akit a választott nép fiai évszázadokon keresztül várva vártak, és aki eljött hozzánk, hogy örömhírt hozzon nekünk, szeretetet hirdessen, békességet hozzon. Felkínálja mindannyiunk számára, hogy újrakezdhetjük az életünket, ha valamit elrontottunk, ha valakit megbántottunk, kiengesztelhetjük, amit nem tudtunk véghezvinni, azt megtehetjük újra hitben és szeretetben.” – fogalmazott ünnepi beszédében a megyéspüspök.

Székesfehérvár polgármestere Cser-Palkovics András az adventi gyertyagyújtás előtt úgy fogalmazott, hogy a városban járva megtapasztalta azt, hogy a fehérváriakat izgalomban tartja a szeretet ünnepére való készülődés, amely egy közösség számára mindig kiemelkedően fontos, hiszen ez a mosoly ünnepe. „Ez akkor van így, ha képesek vagyunk megállni egy-egy pillanatra és képesek vagyunk megnyugodva szeretteinkre, barátainkra, vagy a rászorulókra gondolni és segíteni nekik.” – tette hozzá a polgármester, aki azt kívánta a fehérváriaknak, hogy érezzék jól magukat az adventi rendezvényeken és szolgálja ez az időszak a lelki feltöltődést is.
Az első gyertyát dr. Cser-Palkovics András és Spányi Antal megyés püspök mellett Warvasovszky Tihamér, a város korábbi polgármestere, az Állami Számvevőszék alelnöke gyújtotta meg, s felidézte, hogy több mint húsz éve már, hogy Székesfehérvár közössége együtt készül a hit, remény, szeretet ünnepére, mondta Warvasovszky Tihamér. Ez az időszak tele van várakozással. Míg a legkisebbek az ajándékozás pillanatait várják talán a leginkább, addig a felnőttek szívesen idézik fel gyermekkoruk karácsonyát, s törekszenek arra, hogy több időt töltsenek el a család körében, egymásra figyelve, készülve az ünnepre.
A város korábbi polgármestere Márait idézve fontosnak nevezte, hogy a székesfehérvári programok lehetőséget adnak arra, hogy lélekben is örömmel várjuk az ünnepet.