-
30 éve dolgozik az elesettekért
Zsabka Attila 1994 októberében csatlakozott az akkoriban már két éve működő Kríziskezelő Központhoz és harminc éve tartozik hivatalosan munkakörébe a hajléktalanellátás. A tenni akarás, az elesettek felé fordulás, a segítségnyújtás azonban már előtte is része volt a mindennapjainak.
2024.11.16. -
Interjú Patik Ferenccel
Víziváros új önkormányzati képviselőjének Székesfehérvár az otthona, a szülővárosa, melynek rengeteget köszönhet, ezért is vállalkozott arra, hogy következő éveit a város és a városrész szolgálatára tegye fel. Patik Ferenc számára az Akóts-malom és a Fűtőerőmű területei is adnak bőven feladatot, folytatni kívánja a zöldfelületek növelését, a kereszteződések, zebrák biztonságosabbá tételét és a közbiztonság erősítését.
2024.10.28. -
A felelősség most jóval több!
A Köfém lakótelep tízemeleteseitől Ráchegy és Búrtelep kertvárosias utcáin át egészen Börgöndig húzódik Székesfehérvár legnagyobb választókerülete, amelynek minden négyzetméterét jól ismeri Békési Ferencné Ági.
2024.10.25. -
Az együttgondolkodásban hiszek!
Szontaghné Kovács Erika, Feketehegy-Szárazrét és Szedreskert megválasztott új képviselője már túl van élete első lakossági fórumán, ahol nyitottan, sok-sok kérdéssel és kéréssel fogadták őt a körzet lakói. A képviselő közel egy évtizeden át dolgozott a szociális szférában tevékenykedő civil szervezetekkel, így nem véletlen, hogy szociális tanácsnokként az ő mindennapjaikat is segítheti majd önkormányzati munkája során.
2024.10.21.
Fokozatosan nyissunk, ha a lehetőségek engedik-interjú a Szent István Művelődési Ház igazgatójával
A koronavírus világjárvány soha nem tapasztalt változásokat hozott a kulturális, művészeti, közművelődési szférában Székesfehérváron is. Jakubek Tiborné, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház igazgatója értékelte a rendkívüli esztendőt és az újraindítás módját, lehetőségeit.
„A Magyar Szent Család nyomában - Tematikus zarándokút fejlesztése a Székesfehérvári Egyházmegyében” című nyertes pályázat keretében felújítottuk, akadálymentesítettük az intézményt;
tágas mellékhelyiségeket alakítottunk ki a földszinten, amire nagyon nagy szükség volt. Hálával és köszönettel tartozom ezért a fenntartónak és a munkatársaimnak!
Majd jött a hirtelen változás, be kellett zárnunk az intézményünk kapuit, és végig kellett gondolnunk, hogy mit és hogyan tudunk megvalósítani. Nem tagadom, hogy a folyamat elején bennem is volt megtorpanás, de érdemes volt háttérbe vonulni és figyelni a folyamatokat, a kollégákat, a szabályokat, és ehhez alkalmazkodva felmérni a biztonságos működés lehetőségeit. Nálunk a felújítás májusig tartott, így bőven és folyamatosan volt feladatunk. Közben önképzés zajlott külsős szakember segítségével, megtanultuk, hogyan tudunk mobilabbak lenni a megváltozott körülmények között. A korlátozások enyhülésével újra szerveztünk programokat, koncerteket, kiállításokat, megtapasztaltuk, hogy szükségünk van a találkozásra, a töltekezésre, majd ismét be kellett zárnunk.”
Ilyen körülmények között Önöknél hogyan indult a 2021-es év, és miként látják a következő hónapokat?
Náunk a horvátországi földrengés kapcsán adománygyűjtéssel indult az év, ami nagy lecke volt a tervezésben, a szervezésben, az emberi hozzáállásban. A jövőre nézve úgy érzem, hogy nem szabad kapkodnunk, és ha eljön az idő, akkor sem kell egyszerre túlzottan sok mindenbe belekezdeni. Inkább visszafogottabban, mérsékeltebben induljunk újra, nagyon odafigyelve arra, hogy amit kínálunk, az valóban értéket képviseljen és gazdagítsa a programjaink iránt érdeklődőket.
Milyen eseményekkel, programokkal készülnek akár online, akár személyes formában?
Nagyon öröm, hogy a Csoóri Sándor Alapítványnál pályázaton nyert támogatásnak köszönhetően tervezünk egy előadás-sorozatot a „Mária anya – Mária anyánk” című gyűjteményes könyv bemutatására, melynek lesz irodalomtörténeti, zenetörténeti, teológiai, népdalgyűjtési fejezete.
Lehetséges, hogy a még tervezés alatt álló programsorozatot online formában indítjuk el. A korlátozások lazításával folytatódhatnak a különféle gyermekprogramjaink a legkisebbektől a nagyobbakig szólóan, de folytatnánk minden hagyományos programunkat, a hangversenyzongoránkra épülő koncert-sorozatunkat és az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra épülő előadásainkat is. Nekünk az számít a leginkább, hogy fokozatos nyitás után újra találkozhassunk azokkal, akik számára fontosak vagyunk, és akik érdeklődnek a rendezvényeink iránt.