Fölényes Alba Volán-győzelem az EBEL-ben

Négypontos mérkőzésen randevúzott az EBEL táblázatának ötödik és hetedik helyezettje Székes- fehérváron: az Innsbruck mindössze egy ponttal gyűjtött többet az Alba Volán SC-nél az eddigi nyolc mérkőzésen, így a fehérváriak előzésre készültek. Nem számíthatott könnyű menetre Ted Sator tanítványai, mert az Innsbruck sem igazolt rosszul a nyáron. Alba Volán SC – HC TWK Innsbruck „die Haie” 5–0 (2-0, 3-0, 0-0)
2008.10.10. 21:56 |
 Négypontos mérkőzésen randevúzott az EBEL táblázatának ötödik és hetedik helyezettje Székesfehérváron: az Innsbruck mindössze egy ponttal gyűjtött többet az Alba Volán SC-nél az eddigi nyolc mérkőzésen, így a fehérváriak előzésre készültek. Nem számíthatott könnyű menetre Ted Sator tanítványai, mert az Innsbruck sem igazolt rosszul a nyáron.

Óriási lendülettel kezdtek a csapatok, először az Innsbruck szorította be saját kapuja elé a Volánt, majd hamar kiszabadult a fehérvári együttes, és a második percben már Martz és Kovács próbálták begyömöszölni a korongot Kotyk alatt a kapuba. A hetedik percben Alanen lövését kellett hárítania a tiroli kapusnak, amit egy vendég-kiállítás követett. Az emberelőnyt gyorsan gólra váltotta az Alba, Ocskay Gábor kerülte meg a ketrecet és közelről a kapu bal oldalába csúsztatta a pakkot, 1-0. Nem sokkal később az Inssbruck egy kapuvassal válaszolt, ami kevésnek bizonyult, mert a 12. percben már eksztázisban örülhetett a fehérvári csarnok közönsége. Egy osztrák védelmi hibát kihasználva a Volán fiataljai villantak, Hegyi és Ondrejcik botján járt a korong egy pakkszerzést követően, majd Nagy Gergő mattolta a Cápák hálóőrét, 2-0. A hátralevő időben a fehérváriak két emberhátrányt is kivédekeztek, de ehhez kellett Szuper Levente bravúros védése egy villámgyors innsbrucki attak alkalmával.

Hasonlóan jó folytatásban bíztak a Volánért szorítók a második játékrészben, és nem kellett csalódniuk. A 23. percben még Ofner veszélyeztetett, de Szuper a helyén volt, majd aztán a 24. perc végén megint robbant a csarnok, mert Palkovics játszott Ocskay Gábor elé, aki előbb megnézte magának a kaput, és a kapus válla fölött a bal felsőbe helyezett. A lassan türelmüket vesztő osztrákok fegyelmezetlenül próbálták megállítani a magyar rohamokat, Pewal büntetésénél pedig Ryan Bonni váltotta gólra a Volán emberfórját, már 4-0 a hazaiak javára. Nem sokkal később Woger szemlélte a büntetőpadról, ahogy Palkovics Krisztián a kékvonalról tüzel, és remek lövését követően Kotyk lepkéséből hullt alá a korong a gólvonal mögé. 5-0 a Volán javára, és még a mérkőzés felénél sem járunk! A 32. percben kapust cserélt az Innsbruck, és Bacher már valamivel jobban teljesített, mint kollégája, hiszen Sofron és Alanen lövését is védte.

Az utolsó játékrészben a hazaiak érthetően már nem erőltették a támadásokat, azonban még így is a Volán csapatának gépezete működött igazán. Remekül védekeztek Byströmék, a sokkal frissebb kék-fehérek olykor eldugták a korongot az innsbrucki cápák elől, és Ted Sator alakulatának akadt több helyzete is a záró-harmadban. Szuper amikor kellett a helyén volt, Benk, Vaszjunyin és Kovács kísérleténél pedig Bacher, a cserekapus brillírozott. Az Alba Volán az idény eddigi legjobb játékával fölényes, 5-0-ás győzelmet aratott, idei első kapott gól nélküli meccsét produkálva.

Alba Volán SC – HC TWK Innsbruck „die Haie” 5–0 (2-0, 3-0, 0-0)