-
Megtalálták Mátyást a városban?
Az egykori Szűz Mária Bazilika az uralkodók, családtagjaik és más előkelő személyek számára szolgált temetkezési helyül, a feltárt maradványok a 2000-ben épült osszáriumban kerültek végleges elhelyezésre. Az itt őrzött csontok különböző szempontú tudományos vizsgálata jelenleg is zajlik, legfrissebb eredményeik egyike közelebb vihet Mátyás király azonosításához. A megjelent sajtóhírekre hivatkozva közleményt ad ki a Szent István Király Múzeum.
2025.04.15. -
Éneklő Ifjúság a Táncházban
A négy fehérvári mellett Gárdonyból, Fehérvárcsurgóról, Kápolnásnyékről, Pázmándról és Tatabányáról érkezett kórus az Éneklő Ifjúság hangversenyére. A kilenc énekkar a Malom utcai Táncházban lépett közönség elé kedden délelőtt. Előadásukat háromtagú zsűri értékeli és minősíti A és B kategóriában.
2025.04.15. -
Kilenc kórus mérte össze tudását
Gyermekdallal telt meg a Malom utcai Táncház. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szervezésében idén kilenc kórus mérhette össze tudását városunkban az Éneklő Ifjúság hangversenyén.
2025.04.15. -
Nagyböjti koncert
Nagyböjti koncertet adott a Vox Mirabilis Kamarakórus a Jézus Szíve templomban. A hangverseny vendége a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus volt.
2025.04.15.
Folkmise lesz a Szent István Bazilikában fehérvári közreműködőkkel

A misét Spányi Antal megyés püspök celebrálja és Halmos Béla, valamint az idén elhunyt Kallós Zoltán emlékének szentelik.
A 2017-es Szent Jobb misét követően többen kifejezték reményüket, hogy 2018-ban is sorra kerülhet az ünnepi zenés szolgálattal bemutatott misére, ahol a liturgia keretében, hívők és nem hívők, újra együtt énekelve, imádkozva élhetik meg összetartozásunkat, magyarságunkat. Ezért a Hagyományok Háza – együttműködve a Liszt Ferenc Zeneakadémia Népzene és Egyházzene Tanszékeivel és Szent István, valamint a Szent Angéla Budai Ferences gregorián énekes iskolával – közkívánatra újra megszervezi az ünnepélyes misét 2018. május 30-án, szerdán 18.00 órai kezdettel a budapesti Szent István Bazilikában.
Spányi Antal megyés püspök, a Magyar Katolikus Rádió vezérigazgatója, az esemény fővédnöke celebrálja a misét, melyen kétféle évszázados egyházzenei hagyomány, a gregorián és az egyházi népének egymást kiegészítve hangzik fel. Különlegessége, egyben katolikus missziója, hogy minden résztvevő követheti a liturgiát, és bekapcsolódhat a közös éneklésbe a helyszínen kiosztott, a legszebb Szent István énekeket tartalmazó énekesfüzettel. Csoportok is csatlakozhatnak – így többek között a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium tanárai és diákjai is közreműködnek majd.
A mise énekes szolgálatát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzene és Népzene Tanszékének oktatói, hallgatói, a Szent István és a Budai Ferences Énekes Iskola vezetik a Magyar Tekerőzenekar, a LFZE vonósai és Cserta Balázs tárogatós közreműködésével. Orgonán kísér Richter Pál, a LFZE Népzene Tanszékének vezetője.
A misét a táncházmozgalom egyik elindítójaként ismert Halmos Béla népzenész mellett a nemrég elhunyt Kallós Zoltán erdélyi népzenegyűjtő emlékének is ajánlják, aki a Szent Istvánról szóló népénekek legszebb változatait rögzítette hangfelvételeken. Zengjen együtt ismét ezer lélek a Szent Jobb ünnepén!