-
Beethoven tavasza
A Somorjai sorozat keretén belül lesz hallható az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Beethoven tavasza című koncertje április 5-én szombaton 19 órakor a Szent István teremben. Az est dirigense Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester, az együttes művészeti vezetője lesz.
2025.04.01. -
Szabadegyetem tavasszal
Szabadegyetemi programsorozatot hirdetett a tavaszi szemeszterben a Szegényeket Támogató Alapítvány, a Kodolányi János Egyetem és a Széchenyi Társaság Él minden jobb magyarnak lelkében címmel. A következő előadásra 2025. április 3-án, csütörtökön 18 órakor kerül sor az egyetem épületében.
2025.04.01. -
Szívből-nőktől
Szívből-nőktől címmel rendeztek dzsessz dalestet a Szent István Művelődési Házban. A koncerten Stirbu Viktória és Kiss Dóra énekművészek vezették el a közönséget a szerelem birodalmába.
2025.03.31. -
Nagyböjti hangverseny
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2024/25-ös Ünnepi sorozatának záró estjét tartották a Budai úti Református templomban.
2025.03.31.
Folytatódik a Női történelem hónapja: reflektorfényben a képzőművészet

1987 óta minden évben egyre több országban rendezik meg a Women’s History Month-ot, vagyis a Női történelem hónapját.
Az emlékhónap első ötlete még 1978-ban merült fel a kaliforniai Sonomában, ahol helyi diákok előadásokkal és esszéíró versennyel ünnepelték a nők történelmi szerepét. Később, az 1980-as években Jimmy Carter, az Egyesület Államok akkori elnöke létrehozta a Női történelem hetét, majd évekkel később – a növekvő népszerűségre való tekintettel – a Kongresszus elfogadta az egy hónapos időtartamra bővítést.
Március 23-án, szerdán 18.00 órától folytatja az emlékhónappal kapcsolatos előadásait a Szent István Király Múzeum.
Az Új Magyar Képtárban ezúttal Izinger Katalin és Szűcs Erzsébet művészettörténészek tartanak előadást. A múzeum képzőművészeti állandó kiállításán ezúttal a női alkotók művei kerülnek reflektorfénybe. Gedő Ilka, Keserü Ilona, Maurer Dóra, Ország Lili és Schaár Erzsébet 1970-es években készült művei nélkül ma már elképzelhetetlen a 20. század második fele magyar művészetének feldolgozása. Miért jelentősek az Új Magyar Képtárban bemutatott alkotások, hol helyezkednek el az életműben, fontos-e, hogy nők készítették őket?
A Reflektorfényben elnevezésű program ingyenes, további információkat a múzeum közösségi oldalán, ide kattintva találhatnak. Az programsorozat jövőhéten, március 30-án zárul dr. Nagy Veronika Játékokban élő női sorsok a 19-20. században című előadásával.