Gazdasági évzáró konferenciát tartottak a Novotelben

Gazdasági évzáró konferenciát rendeztek csütörtökön a Novotel Hotelben, ahol Fejér megye legjelentősebb cégei is képviseltették magukat. A rendezvényen bemutatták a „TOP 100+100” Fejér megyei gazdasági értéktár 2013. című kiadványt is. A konferencián elhangzott, a megye gazdasági súlyát jelzi az az adat is, hogy a régiós cégek nettó árbevételének 41%-át Fejér megyei vállalkozások adják.
2014.12.04. 16:24 |
Gazdasági évzáró konferenciát rendeztek csütörtökön a Novotel Hotelben, ahol Fejér megye legjelentősebb cégei is képviseltették magukat. A rendezvényen bemutatták a „TOP 100+100” Fejér megyei gazdasági értéktár 2013. című kiadványt is. A konferencián elhangzott, a megye gazdasági súlyát jelzi az az adat is, hogy a régiós cégek nettó árbevételének 41%-át Fejér megyei vállalkozások adják.
KÉPGALÉRIA
A konferencia keretében bemutatták a OP 100+100” Fejér megyei gazdasági értéktár 2013. című kiadványt, amely a Pannon Lapok Társasága kiadásában, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-dunántúli Regionális Adó Főigazgatósága, a Központi Statisztikai Hivatal Veszprémi Főosztálya és a Fejér Megyei Hírlap együttműködésében készült. A kiadvány szerint a megye legnagyobb nettó árbevételét a Spar Magyarország Kft. érte el 384,6 milliárd forinttal. A megyében első alkalommal megjelentetett lista második helyén az ISD Dunaferr Zrt. (271,5 milliárd forint), harmadik helyén pedig a Hankook Tire Magyarország Kft. (165,6 milliárd forint) áll. Az alkalmazottak számát tekintve szintén a Spar áll az élen 14 157 fővel, megelőzve az ISD Dunaferrt (4536 fő) és a Denso Gyártó Magyarország Kft.-t (3638 fő).
"Fejér megye 100 legnagyobb nettó árbevételét produkáló vállalkozása adja az összes megyei nettó árbevétel háromnegyedét a 2013-as társasági adóbevallások szerint." - ismertette Umenhoffer Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-dunántúli Regionális Adó Főigazgatósága főigazgatója egy csütörtöki gazdasági fórumon. Elmondta, hogy a top 100-as listán található cégek közé 2,2 milliárd forint nettó árbevétellel lehetett bekerülni. Rámutatott, hogy ezek a vállalkozások a megyei exportbevétel közel 95 százalékát adják, és a munkavállalók több mint felét foglalkoztatják. Jelezte, hogy Fejér megyében tavalyelőtthöz képest 2013-ban négy százalékkal csökkent az értékesítés nettó árbevétele, a száz legnagyobb árbevétellel rendelkező vállalkozásoké pedig 5,7 százalékkal. Ugyanakkor a cégek adózás előtti eredménye 5 százalékkal nőtt 2012-höz képest, a TOP 100-é viszont csökkent 2,8 százalékkal. A főigazgató kiemelte: Fejér megyében pozitív változások láthatóak az idei évben. 2014 októberéig a nettó adóbevétel több mint 12 százalékkal haladta meg az előző évit, és minden adónemben növekedés tapasztalható. 
dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a fejlesztéspolitikáról szóló előadásában kiemelte, hogy a magyar gazdaság egyik legfontosabb motorja Székesfehérvár és Fejér megye. Ez azonban nemcsak lehetőséget jelent a helyi vállalkozások számára, hanem felelősséget is ró rájuk. Székesfehérvár Önkormányzatának költségvetése 30 milliárd forint, ennek mintegy fele saját bevétel, amely elsősorban a fehérvári cégek iparűzési adójából származik. Székesfehérvár polgármestere szólt arról is, hogy január 1-től kivezetésre kerül a telekadó. Cser-Palkovics András a jelenlegi legnagyobb problémának a munkaerőhiányt nevezte, amelynek megoldására lehetőséget teremt a szakképzés és a műszaki felsőoktatás erősítése, valamint a tervezett lakásépítési program, amely a munkaerő letelepítését szolgálná a megyeszékhelyen.
Országos szinten 4000 milliárd forint jut a magyar gazdaság fejlesztésére 2015 és 2020 között. A Területfejlesztési Operatív Programból 16,3 milliárd forint áll rendelkezésre Fehérvár gazdaságának fejlesztésére, ezen kívül a GINOP (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program) forrásai is lehívhatóak lesznek. dr. Cser-Palkovics András polgármester közös feladatnak nevezte, hogy olyan gazdasági környezet jöjjön létre Székesfehérváron, ahol jól érzik magukat a multinacionális cégek, a magyar tulajdonú nagyvállalatok, valamint a mikro-kis-és középvállalkozások is.
 
Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke megerősítette: Fejér megye alkalmas arra, hogy a migrációs folyamatokban befogadó térség legyen, és a Kárpát-medencében élő, határon túli magyarokat, valamint a külföldön dolgozó magyarokat letelepítse. Ehhez szerinte a munkaerővonzó képességet jelentősen növelő lakások építése elengedhetetlen.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.