Gazdasági évzáró konferenciát tartottak a Novotelben

Gazdasági évzáró konferenciát rendeztek csütörtökön a Novotel Hotelben, ahol Fejér megye legjelentősebb cégei is képviseltették magukat. A rendezvényen bemutatták a „TOP 100+100” Fejér megyei gazdasági értéktár 2013. című kiadványt is. A konferencián elhangzott, a megye gazdasági súlyát jelzi az az adat is, hogy a régiós cégek nettó árbevételének 41%-át Fejér megyei vállalkozások adják.
2014.12.04. 16:24 |
Gazdasági évzáró konferenciát rendeztek csütörtökön a Novotel Hotelben, ahol Fejér megye legjelentősebb cégei is képviseltették magukat. A rendezvényen bemutatták a „TOP 100+100” Fejér megyei gazdasági értéktár 2013. című kiadványt is. A konferencián elhangzott, a megye gazdasági súlyát jelzi az az adat is, hogy a régiós cégek nettó árbevételének 41%-át Fejér megyei vállalkozások adják.
KÉPGALÉRIA
A konferencia keretében bemutatták a OP 100+100” Fejér megyei gazdasági értéktár 2013. című kiadványt, amely a Pannon Lapok Társasága kiadásában, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-dunántúli Regionális Adó Főigazgatósága, a Központi Statisztikai Hivatal Veszprémi Főosztálya és a Fejér Megyei Hírlap együttműködésében készült. A kiadvány szerint a megye legnagyobb nettó árbevételét a Spar Magyarország Kft. érte el 384,6 milliárd forinttal. A megyében első alkalommal megjelentetett lista második helyén az ISD Dunaferr Zrt. (271,5 milliárd forint), harmadik helyén pedig a Hankook Tire Magyarország Kft. (165,6 milliárd forint) áll. Az alkalmazottak számát tekintve szintén a Spar áll az élen 14 157 fővel, megelőzve az ISD Dunaferrt (4536 fő) és a Denso Gyártó Magyarország Kft.-t (3638 fő).
"Fejér megye 100 legnagyobb nettó árbevételét produkáló vállalkozása adja az összes megyei nettó árbevétel háromnegyedét a 2013-as társasági adóbevallások szerint." - ismertette Umenhoffer Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-dunántúli Regionális Adó Főigazgatósága főigazgatója egy csütörtöki gazdasági fórumon. Elmondta, hogy a top 100-as listán található cégek közé 2,2 milliárd forint nettó árbevétellel lehetett bekerülni. Rámutatott, hogy ezek a vállalkozások a megyei exportbevétel közel 95 százalékát adják, és a munkavállalók több mint felét foglalkoztatják. Jelezte, hogy Fejér megyében tavalyelőtthöz képest 2013-ban négy százalékkal csökkent az értékesítés nettó árbevétele, a száz legnagyobb árbevétellel rendelkező vállalkozásoké pedig 5,7 százalékkal. Ugyanakkor a cégek adózás előtti eredménye 5 százalékkal nőtt 2012-höz képest, a TOP 100-é viszont csökkent 2,8 százalékkal. A főigazgató kiemelte: Fejér megyében pozitív változások láthatóak az idei évben. 2014 októberéig a nettó adóbevétel több mint 12 százalékkal haladta meg az előző évit, és minden adónemben növekedés tapasztalható. 
dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a fejlesztéspolitikáról szóló előadásában kiemelte, hogy a magyar gazdaság egyik legfontosabb motorja Székesfehérvár és Fejér megye. Ez azonban nemcsak lehetőséget jelent a helyi vállalkozások számára, hanem felelősséget is ró rájuk. Székesfehérvár Önkormányzatának költségvetése 30 milliárd forint, ennek mintegy fele saját bevétel, amely elsősorban a fehérvári cégek iparűzési adójából származik. Székesfehérvár polgármestere szólt arról is, hogy január 1-től kivezetésre kerül a telekadó. Cser-Palkovics András a jelenlegi legnagyobb problémának a munkaerőhiányt nevezte, amelynek megoldására lehetőséget teremt a szakképzés és a műszaki felsőoktatás erősítése, valamint a tervezett lakásépítési program, amely a munkaerő letelepítését szolgálná a megyeszékhelyen.
Országos szinten 4000 milliárd forint jut a magyar gazdaság fejlesztésére 2015 és 2020 között. A Területfejlesztési Operatív Programból 16,3 milliárd forint áll rendelkezésre Fehérvár gazdaságának fejlesztésére, ezen kívül a GINOP (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program) forrásai is lehívhatóak lesznek. dr. Cser-Palkovics András polgármester közös feladatnak nevezte, hogy olyan gazdasági környezet jöjjön létre Székesfehérváron, ahol jól érzik magukat a multinacionális cégek, a magyar tulajdonú nagyvállalatok, valamint a mikro-kis-és középvállalkozások is.
 
Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke megerősítette: Fejér megye alkalmas arra, hogy a migrációs folyamatokban befogadó térség legyen, és a Kárpát-medencében élő, határon túli magyarokat, valamint a külföldön dolgozó magyarokat letelepítse. Ehhez szerinte a munkaerővonzó képességet jelentősen növelő lakások építése elengedhetetlen.

Gazdaság

  1. Február végéig lehet pályázni a programra

    Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.

    2025.01.09.
  2. Használt autót Fehérvárról

    Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.

    2024.12.19.
  3. Kyndryl munkavállalói élmény

    A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.

    2024.12.16.
  4. Videoton évzáró

    A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.

    2024.12.13.