Gyenge játékvezetés, gólképtelen FC Fehérvár, Honvéd-győzelem

Az Fehérvár már az első fél órában letudhatta volna a Honvéd elleni bajnoki összecsapást, de helyzeteit rendre kihagyta. Aztán egy kihagyott büntető után a vendégek értékesítettek egy tizenegyest, sőt meg is fogyatkoztak a fehérváriak, Hercegfalvi pedig másodszor is betalált. A Vidi küzdött, de Rabóczki győzelembe védte a Honvédot. FC Fehérvár – Bp. Honvéd 0-2 (0-2)
2009.04.11. 23:22 |

FC Fehérvár – Bp. Honvéd 0-2 (0-2)

A Soproni Liga 22. fordulójában már a negyedik percben veszélyeztetett az FC Fehérvár, az első szögletből Szakály lőtt kapásból fölé. Válasz gyanánt Arsenijevic lépett ki, de gyenge lövése Sebőknek csemege volt. A 10. percben is Szakály volt a főszereplő, megpattanó labdája a kapu előtt keresztbe suhant. Tíz perccel később Andic játszott Alveshez, a labda Szakály érintésével Nagy Danihoz került, akinek lövését blokkolták a védők. Nem sokkal később Nagy adott be jobbról, Szakály 10 méterről ordító helyzetben alig fejelt a kapu mellé. Rögtön ezután egy remekbeszabott támadás befejezéseként Elek 13 méterről durrantott fölé. A 25. percben Farkas szabadrúgásából Elek fejelhetett, de Rabóczki kipaskolta a labdát a bal felső elől. A Honvéd kezdett ébredezni, Arsenijevic bújt ki a védők közül, de az oldalhálót találta el. A 36. percben nagyon közel került a gólhoz a Vidi. Vujovic a 16-oson belül visszahúzta az Alvestől kapott labdát, a becsúszó Debreceni pedig elkaszálta a fehérvári csatárt, 11-es! Farkas Balázs végezte el a büntetőt, az egyébként magabiztos játékos most a kapufát találta el, majd a kipattanót egyből a hálóba lőtte, de ez így már leshelyzet volt… Az ellentámadásból aztán Abass került helyzetbe, lövését bravúrral védte Sebők, de érthetetlen módon Bognár játékvezető a büntetőpontra mutatott, sőt, kiállította a szerinte szabálytalankodó Koller Ákost. A 11-est Hercegfalvi Zoltán értékesítette, 0-1. A bekapott gól megfogta a Fehérvárt, a félidő végén Sebők bravúrral fogta Arsenijevic próbálkozását, de a 46. minutumban már ő is tehetetlen volt, amikor Abass visszagurított labdáját Hercegfalvi senkitől sem zavartatva 17 méterről vágta a hálóba.

Fordulás után hiába küzdött az emberhátrányban futballozó Vidi, A Honvéd csak védekezett, Rabóczki pedig brillírozott. Andic a kapu fölé küldött szabadrúgását követően Alves ziccerét védte a vendégportás, majd az 59. percben egy szögletből Ilija Radovic fejelt, de a léc alá tartó lasztit Rabóczki bravúrral ütötte ki. A 79. percben Alison a baloldalról varázsolta be a labdát honfitársa, Alves fejére, a bólintást megint a kiválóan helyezkedő Rabóczki hárította. A 81. percben megint Alves villant, 17 méteres löketét újfent a kispesti portás védte bravúrral. A 83. percben Horváth Gábor 23 méterről nyeste a labdát a kapu felé egy szabadrúgásból, lövése a felsőlécet súrolta. Az FCF képtelen volt bevenni a Honvéd kapuját, aztán a hosszabbításban erre már esélye sem maradt, mert a 93. percben Horváth megkapta második sárgáját is, így a Vidi kilenc emberrel és pont nélkül fejezte be a találkozót.

FC Fehérvár – Bp. Honvéd 0–2 (0-2)