Gyere haza fiatal - Angliából tért haza Fehérvárra dolgozni Sie Gábor

A Gyere haza fiatal program keretében ünnepélyes munka- szerződés- kötésre került sor Székes- fehérváron, a Macher Kft.-nél Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter jelenlétében. A program célja, hogy a külföldön dolgozó magyar fiatalok hazatérését segítse lakhatási és letelepedési támogatással, illetve megfelelő munkahely biztosításával. Elsőként a Londonban élő és dolgozó magyarokat célozták meg. 
2015.06.12. 12:11 |
A Gyere haza fiatal program keretében ünnepélyes munkaszerződés-kötésre került sor Székesfehérváron, a Macher Kft.-nél Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter jelenlétében. A program célja, hogy a külföldön dolgozó magyar fiatalok hazatérését segítse lakhatási és letelepedési támogatással, illetve megfelelő munkahely biztosításával. Elsőként a Londonban élő és dolgozó magyarokat célozták meg.
"Székesfehérváron, ahol több mint 70 ezer munkahely van és 3% körüli a munkanélküliség, ma már a továbbfejlődés gátja a szakképzett munkaerő hiánya akár közép, akár felsőfokon. Ezért is örültünk annak, hogy a kormány meghirdette ezt a programot hiszen ez egy újabb lehetőség arra, hogy a városban működő, fejlődő cégeink munkaerőhiányát csökkentsük." - mondta el az ünnepélyes munkaszerződés-kötés alkalmából Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere, aki köszönetet mondott a kormánynak, hogy a város segítségére sietett. "Több olyan fiatal is csatlakozhat ehhez a programhoz, aki hazatérve lakáshoz, egzisztenciához juthatnak Székesfehérváron. Köszönöm a Macher Kft-nek és a többi székesfehérvári cégnek is, akik csatlakoztak ehhez a programhoz." - tette hozzá Székesfehérvár alpolgármestere, aki további együttműködési pontokról is beszélt az önkormányzat, a cégek és a kormány együttműködésének keretében, amivel a munkaerőhiányt próbálja csökkenteni Fehérvár. "Ilyen a duális képzés elindítása is, ami idén szeptembertől mérnök-informatikus szakon indul, de 2016 szeptemberétől villamosmérnök, illetve gépészmérnök szakon is lesz erre lehetőség. A Modern Városok program keretében pedig olyan lakásépítési program indulhat, ami megoldhatja a lakhatási problémákat, ami az itt működő cégek szakembereinek letelepítését segíti." - hangsúlyozta Mészáros Attila alpolgármester.
Sie Gábor a közlekedésmérnök-műszaki logisztikus végzettség megszerzését követően 3-4 hónapig keresett állást itthon, aztán Angliában előbb egy cégnél szakmai gyakorlaton vett részt, majd egy étteremben dolgozott felszolgálóként. A székesfehérvári cégnél logisztikusként helyezkedik el és karriert építene, illetve családot alapítana Magyarországon.
Macher Márta, a Macher Gépészeti és Elektronikai Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a cég az elmúlt 24 év során eljutott oda, hogy 120 fővel egy 2000m2-es csarnokban termel és 1 milliárd forintos forgalommal rendelkezik. "Mindehhez fel kellett ismerni azt, hogy mi a Macher Kft. megkülönböztető képessége. Ezt a tudásban találtuk meg, hiszen induláskor sem tőkénk, sem piacunk nem volt, így meg kellett találnunk azt, hogy mi az, amiben mi mások vagyunk. Ahhoz, hogy reagálni tudjunk a piaci kihívásokra, elsősorban tudás, csapatmunka és folyamatszabályozás kellett." - mondta el Macher Márta. Most egy fiatal munkvállalóval írunk alá szerződést abban bízva, hogy növeli a versenyképességünet a tudása, ami szakmai, nyelvi és egyben multikulturális tudás is." - tette hozzá az ügyvezető igazgató. 
Az ünnepélyes munkaszerződés-kötésen jelen volt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter is, aki szerint nem szabad eljutni odáig, hogy a gazdasági növekedés gátját képezze a szakképzett munkaerő hiánya. "A gazdasági növekedéssel arányosan jól érzékelhető, hogy bizonyos régiókban és szakmákban egyre inkább munkaerőhiány keletkezik. Az ügyes kezű, nagy tudású szakemberekre itthon is szükség van."  - mondta Varga Mihály. A miniszter kiemelte azt is, hogy a szeptembertől elinduló duális szakképzéssel a gazdaság igényeihez igazítják az oktatási rendszert, és a Gyere haza fiatal program is az elvándorlás megállítását segítheti. Hozzátette, hogy több csatornán keresztül érték el a külföldön dolgozó fiatalokat és számukra a megfelelő hazai munkahelyek megteremtését már 51 vállalat együttműködése garantálja. 

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.