Győzelemmel kezdte a Ligakupát az FC Fehérvár

A labdarúgó Ligakupa 1. fordulójában a "D" csoportban játszó FC Fehérvár a REAC csapatát látta vendégül a Sóstói Stadionban. A címvédő fehérváriak elsöprő győzelmet arattak ugyancsak első osztályú ellenfelükkel szemben. A Vidi vegyes-csapata négy góllal terhelte meg a rákospalotaiak hálóját.
2008.10.01. 23:49 |

A 15. percben a kéztörés után visszatérő Kulcsár Tamás szerzett vezetést, majd négy perccel később ismét Kulcsár volt eredményes. Futószalagon érkeztek a gólok, a 21. percben tovább növelte előnyét a piros-kék gárda: Polonkai zseniális testcsele után a középen kiugró Disztl Dávid 13 méterről a kapus mellett a kapu baloldalába gurított (3-0).
A találkozó negyedik találata a 67. percben esett, amikor Dvéri passzát követően Nagy Dániel biztos lábbal lőtte ki a kapu bal oldalát (4-0).
 Az első fordulóban elért győzelemmel hozta  kötelezőt az FCF, a folytatásban a Honvéd, a Ferencváros, a Baktalórántháza, és a Kecskemét vár a Vidire.

Az FC Fehérvár összeállítása: Filipovics (Németh V., 46.) - Lázár, Deniszov, Bencze, Romero - Csobánki (Ulviczky, 61.), Polonkai (Lattenstein, 46.) - Kulcsár (Mohl, 46.), Dvéri, Nagy D. - Disztl D.