-
Online vásárlás - csak biztonságos weboldalról rendeljünk!
Az internetes vásárlási csalások egyik gyakori módszere, hogy bűnözők hamis online áruházakat vagy alkalmazásokat hoznak létre. Ezeket előszeretettel hirdetik a közösségi médiában, sokszor bankok vagy közüzemi szolgáltatók webhelyeire megszólalásig hasonlító felületeken.
2025.01.05. -
Baltával balhéztak?
Verekedés fajulhatott Székesfehérváron odáig, hogy egy kisebb balta is részese lett a garázdaságnak az óév végén. A szerszámot január 4-én délelőtt a nyomozók kérésére a Baptista Szeretetszolgálat Huba Rescue24 mentőcsapata találta meg a hármas hídnál a Gaja-patakban.
2025.01.04. -
Útzár a 62-es főúton
Összeütközött egy kamion és egy furgon sofőrje a 62-es főúton hétfőn délelőtt. Börgöndpuszta közelében végeztek műszaki mentést a tűzoltók. A furgont vezető 30 éves férfi a helyszínen életét veszítette. A mentési munkák idejére lezárták a főút érintett szakaszát.
2024.12.30. -
Fokozott rendőri jelenlét
A rendőrség -a magdeburgi eseményekre tekintettel- a közterületi bűncselekmények megelőzése, megakadályozása, valamint a szubjektív biztonságérzet növelése érdekében állandó, megerősített civil ruhás bűnügyi és egyenruhás rendőri jelenlétet biztosít a vásárokban és azok közvetlen környezetében, illetve az oda vezető főbb útvonalakon.
2024.12.21.
Hárommillió fehérvári tejesdoboz a szén-monoxid-mérgezések megelőzéséért
Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság a fehérvári Alföldi Tej Kft.-vel közös kommunikációs kampányt indít. A fehérvári gyárban készülő Magyar tej dobozain idén januárban, februárban és decemberben a szén-monoxid-mérgezés megelőzését célzó, figyelemfelhívó grafika látható. A kampány ideje alatt ez naponta 35-40 ezer, az egész kampányidőszakban pedig csaknem hárommillió tejesdobozt jelent.
A szén-monoxid, ez a színtelen, szagtalan gáz, különösen a fűtési szezonban, sajnos a mai napig szedi áldozatait. A tökéletlen égés következtében keletkező anyag rendkívül mérgező, akár három percen belül halált is okozhat. A szén-monoxid-mérgezés nehezen észrevehető, hiszen tünetei – rosszullét, szédülés, fejfájás, hányinger, fáradtság – könnyen összetéveszthetők egyéb hatások, más betegségek tüneteivel.
2020-ban csaknem 900 alkalommal kérték a tűzoltók segítségét a „csendes gyilkos” miatt. Ebből is látszik, hogy egyre többen veszik komolyan a szén-monoxid-mérgezés veszélyét, egyre elterjedtebb a szén-monoxid-érzékelők használata, ami komoly előrelépés, hiszen a 2012-ben bekövetkezett szén-monoxid-káresetek adatai alapján akkor csak a lakások 17%-ában volt érzékelő, míg 2020-ban ez az arány már megközelítette a 80%-ot. Fontos megemlíteni, hogy azokban a lakásokban, ahol működött szén-monoxid-érzékelő, nem történt halálos kimenetelű mérgezés.
A „csendes gyilkos” azonban továbbra is jelen van az életünkben, pedig a szén-monoxid-mérgezés számos módon kivédhető. Fontos a megfelelő tüzelő-, fűtőberendezés kiválasztása, szakszerű beépítése és karbantartása, de ugyanilyen lényeges a helyes használat, a berendezés, valamint az égéstermék-elvezető (kémény) rendszeres ellenőrzése, karbantartása, szükség szerinti tisztítása. Ezenkívül odafigyelést igényel a levegő-utánpótlás folyamatos biztosítása, a megfelelő nyílászárók beépítése, a különböző elszívó berendezések telepítése is. Amennyiben a felsorolt berendezések, termékek megfelelően működnek, szinte biztos, hogy a beépített szén-monoxid-érzékelő nem fog riasztani.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szervezetében működő Országos Tűzmegelőzési Bizottság (OTB) szén-monoxid-mérgezés megelőzését célzó, figyelemfelhívó grafika az kiemelt feladata, hogy felhívja a lakosság figyelmét a szén-monoxid-mérgezés veszélyeire. A csaknem 10 éve tartó tájékoztatási kampány részeként idén, az OTB Koordinációs Testületének aktív tagjával, az Alföldi Tej Kft.-vel közös kommunikációs kampányt indítanak. A Alföldi Tej Kft. által forgalmazott Magyar tej 2,8 %-os zsírtartalmú, 1 literes kiszerelésű dobozain látható 2021-ben, januárban, februárban és decemberben. A kampány ideje alatt ez naponta 35 000-40 000, az egész kampányidőszakban pedig csaknem 3 000 000 tejesdobozt jelent.
Dr. Bérczi László tű. dandártábornok országos tűzoltósági főfelügyelő és Rózsás Mónika, az Alföldi Tej Kft. ügyvezető igazgatója.
„Egy sokmilliós nagyságrendben gyártott alapvető élelmiszer forgalmazása egyúttal lehetőséget is teremt arra, hogy a társadalom számára fontos ügyeket karoljunk fel. A Magyar tej dobozai több százezer háztartásba jutnak el, így az Országos Tűzmegelőzési Bizottsággal közösen indított, a szén-monoxid-mérgezés veszélyeire figyelmeztető kampányunk életeket menthet” – mondta Rózsás Mónika, az Alföldi Tej Kft. ügyvezető igazgatója.