Hasznos felkészülési meccset játszott a Vidi

Erős csapat ellen, jó mérkőzést játszott a Vidi kedden koradélután, a Sóstói Stadion műfüves pályáján.
A szlovák bajnokságban a 2. helyen álló pozsonyiak lendületesen, agresszívan futballoztak, bár az első negyedóra után kiderült, hogy a fehérváriak a képzettebb játékosok. Videoton - Slovan Bratislava 1-1

2010.01.27. 11:29 |

A Videoton a Tujvel - Andic, Horváth, Lipták, Présinger - Polonkai, Farkas I., Sándor - Nagy, Alves, Vujovic kezdőcsapattal lépett pályára, csereként Filipovic, Sifter, Sitku, Radovic, Ponczók, Milanovic, Móri és Farkas II. is szóhoz jutott. Az első félidőben kifejezetten jól futballozott dr. Mezey György csapata, Sándor György kapufáján kívül is bőven volt a fehér mezeseknek helyzete, így a játékrész hajrájában esett Horváth Gábor-gól tulajdonképpen csak „kézzel foghatóvá” tette a nem vitás fölényt.
A fordulás után viszonylag gyorsan egyenlített a Slovan – a mérkőzés összképe alapján ez sem mondható „igazságtalannak”. Dr. Mezey György sokat cserélt, igyekezett ellensúlyozni, hogy a szlovák élcsapat pihentebben állhatott ki a mérkőzésre – újabb gól azonban nem esett, annak ellenére sem, hogy a mérkőzésnek ebben a szakaszában is voltak a Videotonnak gólszerzési lehetőségei.

dr. Mezey György: "Nagyon jó mérkőzés volt egy agresszív, masszív csapat ellen. Sokat cseréltem, mert tegnap két két órás edzésen vettek részt, ezért fáradtabbak voltak a mi játékosaink, mint a Slovan játékosai, akik frissebben játszottak. Mindezek ellenére azt mondom: körülbelül így kell nemzetközi szinten futballozni. Összességében tehát nagyon hasznosnak tartom a mai találkozót."