Hátrányba került az Albacomp a Magyar Kupában

A kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében meglepő vereséget szenvedett a bajnokságban egyébként listavezető Albacomp. A fehérváriak a Szolnoki Olaj alakulatát fogadták, és a párharc első felvonásán alaposan megcsúsztak. Az Albacomp csupán a mérkőzés elején vezetett, de gyenge támadásának köszönhetően megtorpant.

2009.03.05. 08:45 |

Az Olaj csak az utolsó negyedet engedte át a hazai csapatnak, de ez kevés volt, Peresztegi Nagy Ákos együttese kilencpontos hátrányban várja a szolnoki visszavágót.

ALBACOMP–SZOLNOKI OLAJ KK 68–77 (16–19, 17–21, 16–20, 19–17)

Székesfehérvár, 2000 néző.
 V: Pálla, Benczur, Győrffy

ALBACOMP: Simon B. 8, HANGA 8, Radovics 15/3, BELL 14, MORRISON 12 Csere: Soós, Doyne 7/3, Góbi 4

SZOLNOK: ROSS 15/6, TUTT 22/3, VÁRADI 11/3, Jurkunas 5/3, BARRO 17 Csere: Cziczás 5/3, Harazin 2

Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–3. 15. p.: 23–28. 24. p.: 39–48. 27. p.: 45–48. 34. p.: 51–66. 39. p.: 61–68
 Kipontozódott: Hanga (38. p.), Jurkunas (40. p.)