Hazai győzelem - a Fehérép Alcoa két góllal nyert

Az NB I-es női kézilabda bajnokság középházi rájátszásában két góllal, 31-29-re legyőzte a Fehérép Alcoa a Nyíradony csapatát. Így - amennyiben az utolsó mérkőzésén is nyerni tudnak - akár az ötödik hely is reális lehet Sótónyi László tanítványainak.
2009.05.24. 14:12 |

A Fehérép utolsó hazai mérkőzését góllal kezdte, erre azonban két találttal is válaszolt a Nyíradony. Ám az első félidőt - néhány perc kivételével - végig irányítani tudtáka fehérvári lányok. A pihenőre végül 16-15-nél vonultak a csapatok.

A szünetet követően Sopronyi találatának köszönhetően kiegyenlítettek a vendégek, azonban a Szamosi Lívia által kihagyott bűntető megbosszulta magát, néhány perccel később már három góllal elhúzott a Fehérép Alcoa. Eztkövetően a különbség a két csapat között tovább nőtt, az 51. percben már öt góllal is vezettek a fehérváriak. A hajrában aztán összekapta magát a Nyíradony, de így is csak két gólra tudták lefaragni a hátrányukat. A fehérváriak küzdelmes mérkőzésen ugyan,de itthon tudták tartani a pontot: Fehérép Alcoa KC - Tajtavill-Nyíradony 31-29.