Hosszabbításban győzte le a Volán az Innsbruckot

Négypontos mérkőzésen egyértelműen a győzelemre tört az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga 29. fordulójában, hiszen a tabella hetedik helyén álló Innsbruckot fogadta, és az esetleges győzelem előzéssel kecsegtetett. A fehérváriak hosszabbításban szerzett góllal diadalmaskodtak. Alba Volán SC – HC TWK Innsbruck „Die Haie” 5–4 (2-1, 1-2, 1-1, 1-0) h.u.
2008.12.05. 21:54 |
 Négypontos mérkőzésen egyértelműen a győzelemre tört az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga 29. fordulójában, hiszen a tabella hetedik helyén álló Innsbruckot fogadta, és az esetleges győzelem előzéssel kecsegtetett.

Nagy iramban kezdett a bajnokság nyolcadik helyén álló Alba Volán SC is, de talán az Innsbruck volt veszélyesebb az első percekben. A kétmérkőzéses pihenő után visszatérő Szuper Leventének többször is hárítania kellett, míg Kotyk kapust csak Fekete tesztelte. Nem eredménytelenül tette mindezt, mert a 12. percben Martz ugratta ki Fekete Dánielt, aki lőtt, és Kotyk képtelen volt hárítani, vezet a Volán. Nem sokáig érezhette magát előnyben a fehérvári alakulat, mert 1 perc 50 másodperc elteltével a hazai háló is rezdült: a félelmetes kanadai csatárpáros villant, Johner passzából Bellissimo volt eredményes. Ezután az állásnak megfelelően kiegyenlített volt a csata, egészen a 20. percig, amikor Ocskay szerzett vissza egy korongot az osztrákok harmadában, Tokaji elé tálalt, a védő pedig mesteri pontossággal lőtt Kotyk kapujába, 2-1.

A második játékrészben is nagyot csatáztak a felek, és eközben a hazaiak bosszankodhattak, hogy képtelenek gólra váltani az emberelőnyöket. Főleg akkor kesereghettek igazán, amikor a 29. percben Ofner lövését védte Szuper, de a róla lepattanó korongot Vince Bellissimo már a hálóba emelte, megint egyenlítettek a Cápák. Egy perccel később Martin Hohenberger kísérleteit kellett hárítania a magyar portásnak, míg a túloldalon Tokaji löketét fogta Kotyk. A 35. percben aztán még a kezét sem tudta mozdítani, amikor Palkovics szelidített meg  egy guruló pakkot, a háta mögött érkező Ocskayhoz passzot, aki könyörtelenül bombázott a kapuba, 3-2. Nem sokkal később Benk növelhette volna az előnyt, de Kotyk érezte a sarkot, majd a kanadai Bellissimo a 38. percben is megmutatta, hogy nem véletlenül igazolta őt le az Innsbruck: a Kotyktól kapott koronggal végigcikázott a pályán, és Szuper sem tudta útját állni, Bellssimo harmadik góljával harmadszor is egalizáltak a tiroliak.

A harmadik periódusban sem változott sokat a játék képe, talán annyiban, hogy Bellissimo már nem kapott akkora teret, mint korábban. Az 50, percben a Volán első sora megint ámulatba ejtette a közönséget, Tokaji remek mozdulattal tartotta a pakkot, Ocskayhoz passzolt, aki egyből Palkovicshoz tálalt, és nem maradt más választása, mint értékesíteni a ziccert. Negyedszer szerzett vezetést az Alba, s már úgy tűnt meg is tartja minimális előnyét a meccs végéig, de az 59. percben jött az „öreg”, Herbert Hohenberger, és lapos lövése utat talált a fehérvári ketrecbe, 4-4.
Következett az ötperces hossazbbítás, amiből csak 2 percet és 2 másodpercet használtak el a felek, ugyanis Kovács Csaba lövésébe Nathan Martz tette bele az ütőjét a levegőben, a pakk pedig a hálóban landolt. Vége, az Alba Volán 5-4-re nyert, és egy pontra megközelítette az Innsbruckot.

Alba Volán SC – HC TWK Innsbruck „Die Haie” 5–4 (2-1, 1-2, 1-1, 1-0) h.u.