Hozta a kötelezőt a Fehérép-Alcoa FKC

A női kézilabda NB1 hatodik fordulójában a kötelező győzelem reményében fogadta a Tajtavill-Nyíradony alakulatát a tabella nyolcadik helyén álló Fehérép-Alcoa FKC csapata. A fehérváriak végig magabiztosan vezetve, csak a találkozó hajrájában kiengedve nyerte az összecsapást, és gyarapította bajnoki pontjai számát. Fehérép-Alcoa FKC – Tajtavill-Nyíradony 32-28 (19-15)
2008.10.01. 23:31 |

Az idegesen kezdő Tajtavill-Nyíradony – korábban Derecske – hibáit két góllal torolta meg a mérkőzés elején a Fehéép-Alcoa FKC, s az ötödik perc végére már három gól volt a hazaiak előnye. Az első félidőben a fehérváriak diktáltak, Köstner Vilmos alakulata nehezen találta a fonalat. A Fehérép védekezésben és támadásban is jobb volt ellenfelénél, még úgy is, hogy a Sótonyi-csapat játéka sem volt tökéletes.

A négygólos első félidei Alcoa-vezetést Trishchukék meg szerették volna toldani a fordulás után, de a játékvezetés nem támogatta a fehérvári elképzeléseket. Komoly gond azért így sem adódott, hatgólos hátrányát háromra olvasztotta a Nyíradony. A véghajrá meghozta a néhány perces fehérvári gólínséget, amit Kamper találatai oldottak fel, megnyugtatva a kedélyeket az utolsó percekre. A Fehérép-Alcoa FKC 32-28-ra nyert az előrehozott bajnokin, győzelemmel hangolva hétvégi két, Arkatron Minszk elleni EHF-Kupa mérkőzésre.

Fehérép-Alcoa FKC – Tajtavill-Nyíradony 32-28 (19-15)

Kőfém csarnok, 500 néző
 Vezette: Bujdosó, Tomecskó

FKC: Petróczi, Szikora (kapusok) – Vaszari 1, Trishchuk 6, Siti 6, Vijunaite 2, Bernataviciute 3/2, Kovács 5. Csere: Lelkes, Szegedi 3, Kamper 2, Emberovics 1, Nikolic 1, Lévai 2. Vezetőedző: Sótonyi László

Tajtavill: Király, Lajtos (kapusok) – Szűcs 2, Pádár  3, Kudor 6/3, Sütő M. 2/1, Sopronyi 4/4, Flaskova 1. Csere: Szamosi L. 1, Szamosi A. 3, Sütő E. 2, Such, Gulyás 2, Varsányi 2. Vezetőedző: Köstner Vilmos

Kiállítások: 6 ill. 8 perc