Húszgólos Fehérép-Alcoa győzelem a fehérorosz Minszk ellen

Húszgólos győzelemmel kezdte a 2008/2009-es európai kupaszezont a Fehérép Alcoa FKC. A nehézkes kezdés után, közel negyedóra elteltével 5-5 volt az állás, majd egyre jobban kidomborodott a fehérváriak és a fehérorosz Arkatron Minsk közötti tudáskülönbség. Végül 35-15-re nyerték az első mérkőzést Sótonyi László tanítványai. A visszavágóra vasárnap 17h-kor kerül sor.

2008.10.05. 10:58 |
 Húszgólos győzelemmel kezdte a 2008/2009-es európai kupaszezont a Fehérép Alcoa FKC. A nehézkes kezdés után – közel negyedóra elteltével 5-5 volt az állás – egyre jobban kidomborodott a fehérváriak és a fehérorosz Arkatron Minsk közötti tudáskülönbség, és végül 35-15-re nyerték az első mérkőzést Sótonyi László tanítványai. A visszavágóra vasárnap 17h-kor kerül sor. További Fehérép-Alcoa híreket itt talál!

EHF-kupa, 2. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – HPC Arkatron Minsk 35-15 (16-8)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Arntsen, Gullaksen (NOR)

FKC: Petróczi és Szikora (kapusok), Kovács 5, Nikolic 5, Trishchuk 5, Bernataviciute 4 (1), Lévai 4, Kamper 3 (2), Siti 3, Szegedi 2 (1), Vaszari 2, Lelkes 1, Vijunaite 1, Emberovics. Vezetőedző: Sótonyi László.

Arkatron: Burduk és Kalinina (kapusok), Pantus 4, Khlimankova 3 (1), Karzhakova 2, Shurman 2, Danilevich 1, Nasiuk 1, Tsybulka 1, Zhuk 1, Ivanova, Nekrash, Shpileuskaya, Skvernyuk. Vezetőedző: Tamara Basei.

Hétméteresek: 4/5 (Trishchuk hagyta ki); 1/4 (Khlimankova, Karzhakova és Pantus hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 6 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 5-4, 15. perc: 6-5, 20. perc: 12-7, 25. perc: 13-7; 35. perc: 19-10, 40. perc: 22-11, 45. perc: 26-12, 50. perc: 27-13, 55. perc: 31-14.