-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Idén is felvonult a Fő utcán a királyi óriásbábok színpompás menete
Az első bábok a 2013-as Koronázási Ünnepi Játékokra készültek Somogyi Győző Kossuth-díjas grafikus és festőművész, valamint Grosschmid Erik, Blattner Géza-díjas bábtervező tervei alapján.
Az idő múlása a bábokon is meglátszott, ezért a Királyi Napok előtt Majoros Gyula bábkészítő mester kecskeméti műtermében varázsolták újjá a "királyokat". Szent István, IV. Béla, II. András, Szent László és lánya, Piroska óriásbábjait is felújították júliusban: a szerkezeteket javították és erősítették, valamint restaurálták a fejeket és a koronákat is.
A bábok felvonulása minden évben nagy közönségsikert arat a városban.
Az ötödik szertartásjáték főszereplője, 2017-ben III. Béla király volt, az ő alakja mellé felesége, a szépségéről híres Antiochiai Anna alakját formálták meg a készítők. 2018-ban II. András király koronázására készült Székesfehérvár, az ő történetét mutatta be a szertartásjáték a Nemzeti Emlékhelyen. Az Aranybullát kiadó király és lánya, Szent Erzsébet alakjával gyarapodott 19 fősre az óriásbáb-család. A Székesfehérvári Királyi Napok jelképévé lett bábcsalád 2019-ben két új taggal, a Koronázási szertartásjáték főszereplője, IV. Béla és szentté avatott leánya, Margit alakjával 21 tagúra nőtt.