-
Húsvét vigíliája
Nagyszombat Jézus halálára, illetve arra a napra emlékeztet, amikor holtteste mintegy kétezer évvel ezelőtt a sziklába vájt sírban feküdt. A húsvét ünnepének előnapján a keresztény egyházak Krisztus sírjánál időznek és elmélkednek. Nagyszombaton véget ér a negyvennapos böjt, a feltámadási szertartások után a családok ünnepélyesen elfogyasztják a húsvéti vacsorát.
2025.04.19. -
Meglepetés a Vox Mirabilistől
Hagyományosan idén is húsvétvasárnapi meglepetéssel készül a Vox Mirabilis Kamarakórus Székesfehérváron. A „Kötődések” című lengyel-magyar CD lemezüket az idén is elrejtik Húsvétvasárnap délelőtt Székesfehérvár ismert helyszínein.
2025.04.19. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18. -
Míves munkák a kiállításon
A Szent István Művelődési Házban nyílt meg Köpf Jenő faesztergályos tárlata. Az alkotó ezúttal is míves használati és dísztárgyakkal mutatta meg elhivatottságát a különleges kiállításon.
2025.04.18.
Idén is felvonult a Fő utcán a királyi óriásbábok színpompás menete

Az első bábok a 2013-as Koronázási Ünnepi Játékokra készültek Somogyi Győző Kossuth-díjas grafikus és festőművész, valamint Grosschmid Erik, Blattner Géza-díjas bábtervező tervei alapján.
Az idő múlása a bábokon is meglátszott, ezért a Királyi Napok előtt Majoros Gyula bábkészítő mester kecskeméti műtermében varázsolták újjá a "királyokat". Szent István, IV. Béla, II. András, Szent László és lánya, Piroska óriásbábjait is felújították júliusban: a szerkezeteket javították és erősítették, valamint restaurálták a fejeket és a koronákat is.


A bábok felvonulása minden évben nagy közönségsikert arat a városban.
Az ötödik szertartásjáték főszereplője, 2017-ben III. Béla király volt, az ő alakja mellé felesége, a szépségéről híres Antiochiai Anna alakját formálták meg a készítők. 2018-ban II. András király koronázására készült Székesfehérvár, az ő történetét mutatta be a szertartásjáték a Nemzeti Emlékhelyen. Az Aranybullát kiadó király és lánya, Szent Erzsébet alakjával gyarapodott 19 fősre az óriásbáb-család. A Székesfehérvári Királyi Napok jelképévé lett bábcsalád 2019-ben két új taggal, a Koronázási szertartásjáték főszereplője, IV. Béla és szentté avatott leánya, Margit alakjával 21 tagúra nőtt.