-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Idén tíz éves a félezer embert foglalkoztató Alföldi Tej Kft.
Az idén tíz esztendős Alföldi Tej Kft., 2003-ban mindössze 23 taggal indult termelői csoport volt, mely mára már 98 tagot számlál. Az anyacég 2005-ben vásárolta meg a székesfehérvári tejüzemet, ahol évente több mint 200 millió liter saját termelésű magyar tejet dolgoznak fel. A cég már több mint 500 embernek ad állandó munkalehetőséget Székesfehérváron.
2013.06.25. 12:30 |
Az idén tíz esztendős Alföldi Tej Kft., 2003-ban mindössze 23 taggal indult termelői csoport volt, mely mára már 98 tagot számlál. Az anyacég 2005-ben vásárolta meg a székesfehérvári tejüzemet, ahol évente több mint 200 millió liter saját termelésű magyar tejet dolgoznak fel.
KÉPGALÉRIA a vállalat fennállásának tizedik évfordulója alkalmából tartott ünnepségről
KÉPGALÉRIA a vállalat fennállásának tizedik évfordulója alkalmából tartott ünnepségről
Az Alföldi az elmúlt hat évben Magyarország egyik legnagyobb tejfeldolgozó üzemévé nőtte ki magát. A fehérvári gyárban 100%-ban magyar alapanyagból készítenek tejtermékeket, amit 95%-ban a hazai piacon értékesítenek.
A cég már több mint 500 embernek ad állandó munkalehetőséget. Az elmúlt években jelentős beruházásokat hajtottak végre, modernizálták a gyártó-sorokat, felépítettek egy 4000 raklapos, minden igényt kielégítő hűtőraktárt, új túróüzemet és pasztőröző üzemet építettek fel, követve az európai trendeket és minőségi elvárásokat.
A város polgármestere Cser-Palkovics András egy középkori metszetet adott át az ügyvezető igazgatónak. Mint mondta a fehérvári polgárok nemcsak a város történelmi múltjára lehetnek büszkék, hanem a gazdasági-ipari erejére is.
Mélykúti Tibor az Alföldi ügyvezető igazgatója arról is beszélt, hogy a vállalatot 23 Hajdú-Bihar megyei tejtermelő és vállalkozó alapította még 2003-ban. Az évek során a társulás fokozatosan növekedett, ezért 2005-ben, hogy megvásárolják a csődeljárás alá vont volt Parmalat tejüzemet. „A gazdasági válságot előremeneküléssel vészeltük át, hiszen fejlesztettünk és beruháztunk, így a város egyik nagy munkaadójává váltunk.”- mondta.
A vállalt fennállásanak tizedik évfordulán rendezett ünnepséget Jakab István, az Országgyűlés alelnöke is köszöntötte a tíz éves fehérvári vállalatot, amelyet a többi élelmiszeripari cég elé példaként lehet állítani, ugyanis a fejlett nyugati agrárvállalkozásokhoz hasonlóan szövetkezeti formában működik. A Parlament alelnöke beszédében az új földtörvényre is kitért: hangsúlyozta, a kormány célja, a kiszámítható, stabil viszonyrendszer kialakítása.
Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár szerint az Alföldi Tej Termelői Csoportja minta lehet a többi agrárvállalkozás számára, mert erős ellenszélben, nehéz gazdasági körülmények között is talpon tudott maradni. Feldman Zsolt államtitkár hangsúlyozta, hogy a kormány továbbra is szeretne partnere kezet nyújtani az Alföldihez hasonló agráripari cégeknek, versenyképes üzleti hátteret biztosítani, illetve újabb és újabb fejlesztési forrásokkal segíteni a működésüket.
A fehérvári Alföldi Tej élő és példamutató mintája annak, hogy termelői összefogással, hasonlóan a nyugat európai szövetkezeti modellekhez, az alapanyagot itthon kell feldolgozni és magasabb hozzáadott értékű termékként értékesíteni a piacon.