-
Falvédő bölcsességek
Hímzett konyhai falvédőkből nyílt kiállítás október 30-án a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében. A tárlathoz kapcsolódóan dr. Kriston-Vízi József néprajzkutató tart előadást november 22-én. A belépés ingyenes.
2024.11.21. -
Dalosok megmérettetése
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron november 22-24-e között. A rangos megmérettetést a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI szervezi a Tálos Edit Alapítvánnyal karöltve. Idén 76 versenyző jelentkezett 19 zeneművészeti iskolából, Magyarországról és Székelyföldről.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
III. Béla és családja - csütörtöki előadás a Rendházban
„Teste Fehérvárott nyugszik” - III. Béla király (1172-1196) – a Szent István Király Múzeum kiállítása a koronázóváros királysírokból előkerült ereklyéit mutatja be: III. Béla és első felesége, Antiochiai Anna leleteit, a feltárásban közreműködő Varsányi János mérnök rekonstruált rajzaival a királysírokról. A leletek között megtekinthető a királyné aranygyűrűje és halotti koronája, valamint a király mellett megtalált halotti korona, kard és jogar, emellett egy nyakára helyezett ereklyetartó mellkereszt is.
Dr. Szabados György történész III. Béla családja címmel tart előadást február 8-án, csütörtökön 17 órakor a Fő utcai Rendházban. A belépés díjtalan – minden érdeklődőt szeretettel várnak!
A rendkívüli tárlat címe a Képes Krónikát idézi, és azt a királyt mutatja be, aki Bizáncból III. István halála után hazatérve 24 évig kormányozta az országot, és aki uralkodása alatt Magyarországot európai viszonylatokban is elismert nagyhatalommá tette - nem véletlenül említették a királyt az utódok Nagy Bélaként.