-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
120 produkció, 400 résztvevő fiatal - indul a népdaléneklési verseny
A népdaléneklés és a népzene egész Fejér megyében, illetve Székesfehérváron is roppant népszerű. A műfajt művelő fiatalok rendszeresen szép eredményeket érnek el a hazai versenyeken és mindig szép számmal jelentkeznek a nagy hagyománnyal rendelkező eseményre.
Idén is több mint 400 résztvevő nevezett 120 produkcióval Székesfehérvárról és 15 további Fejér megyei településről.
A verseny során szóló énekesek és hangszeresek mutatkoznak be, színpadra lépnek népdalt éneklő duók és triók, sőt nagyobb csoportok és együttesek is.
Az idei verseny egy székesfehérvári területi válogatóval kezdődik, melynek a Malom utcai Táncház ad otthont január 21-én, pénteken 14 órától. Az eseményen 30 produkció, mintegy 50 fiatal szerepel majd, a fellépési sorrend a www.fehervariprogram.hu oldalon olvasható. A bemutatott produkciókat háromfős szakmai zsűri – Németh István népzenegyűjtő, népzenekutató; Varró János népzenész, népzene-pedagógus és Berki Lilla népdalénekes, népzene-pedagógus – értékeli, akik nem elsősorban bírálnak, hanem segítenek a résztvevőknek és felkészítő tanáraiknak abban, hogy az énekes és hangszeres népzenei kincseinket minél hitelesebben tudják elsajátítani és tolmácsolni, valamint a megyei döntőkbe is delegálnak majd versenyzőket. A válogató után a zsűri szívesen áll a felkészítő tanárok rendelkezésére.
A területi bemutatók februárban folytatódnak Tordason, Bicskén, Dunaújvárosban, Abán és újra Székesfehérváron, majd február végén és március elején a megyei döntőkkel zárul az eseménysorozat.