Embereket számoló intelligens hangszórót készítő csapat nyerte a HARMAN Hackathont

Országos ötlet- és prototípusfejlesztő verseny 24 órás döntője zajlott péntektől szombatig a MOL Aréna Sóstón. A tíz résztvevő csapat közül a Zipi PMDN nyerte a Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon versenyt, egy olyan intelligens hangszóróval, amely méri a zajszintet és egy bizonyos emberszám felett automatikusan növeli a hangerőt.
2022.10.29. 15:23 |
Embereket számoló intelligens hangszórót készítő csapat nyerte a  HARMAN Hackathont

A verseny résztvevőinek, amelyet 9-13. évfolyamos középiskolás csapatok számára hirdettek meg, egy intelligens és érző hangrendszert kellett megtervezniük és kifejleszteniük és a rendszer prototípusát ki is kell nyomtatniuk 3D-s nyomtatóval.

A 24 órás versenyt végül a zsűri döntése alapján a Zipi PMDN csapata nyerte, akik az értékes Harman-Becker műszaki eszközök mellett egy élménnyel is gazdagodnak majd, hiszen ők utazhatnak Londonba, a Harman Experience Centerbe. A többi résztvevő is jól járt, mivel minden csapat értékes műszaki cikkeket – Harman prémium termékeket - kapott a cég jóvoltából.

A Zipi PMDN csapata nyerte a 24 órás techversenyt

„Olyan intelligens, zajszintmérős, szenzorral felszerelt hangszórót alkottunk, ami a belépő emberek számát méri és öt ember felett átkapcsolja magát hangosabb módra. Digitálisan vált, ez egy szervó kormánnyal lett megoldva. A tetején led fénysor található, ez jelzi a zajszintet. A jövőben szeretnénk továbbfejleszteni az eszközt, teljesen digitalizálni és kompatibilissé tenni az okos-otthonokkal.” - mondta el munkájukról a győztes csapat kapitánya, Lábodi Norbert, aki társaival a pécsi Zipernowsky Károly Műszaki Technikumból érkezett.

A fiatalok nagyon sok műszaki eszközt, alkatrészt, szenzort kaptak ahhoz, hogy elkészítsék a saját prototípusukat. A verseny résztvevői 24 órán keresztül folyamatosan dolgoztak, hogy beleférjen az ötletfejlesztés, a tervezés és a prototípusgyártás is.

Varga Dávid Attila és csapata, az Elszánt Elektrósok szintén intelligens hangszórót készítettek. Mint elmondta, elősorban szórakoztatni szerettek volna a projektjükkel, rengeteg kényelmi funkcióval látták el az eszközt. Prototípusukban olyan funkciók kaptak helyet, mint a hőmérséklet kijelző, vagy a páratartalom-mérő. Varga Dávid szerint a vázszerkesztés nehezen ment a 3D-s nyomtatóval, és a programozás is okozott fejtörést, de végül megoldották a problémákat.

A zsűri döntését Pretz Zsuzsanna Felícia, az Óbudai Egyetem duális hallgatója, a Harman Becker Kft. műszaki menedzsere ismertette. A Lánczos Kornél Gimnázium csapata kapta a leginnovatívabb ötlet különdíjat, a KT Solar pedig a legjobb előadó különdíját. Az első két hely váltotta ki a legnagyobb vitát a zsűritagok között, fontos szempont volt, hogy az adott ötlet mennyiben felel meg a feladat kiírásának és hogy mennyire megvalósítható az ötlet hosszútávon, de értékelték a prototípus készültségi fokát, illetve az sales-munkát is, hogy hogyan adják el a csapatok az ötletüket a zsűri számára. Értékelési szempont volt az is, hogy milyen széles társadalmi réteget érint a projekt. A zsűriben helyet kapott Kiss István, a Harman-Becker Kft. ügyvezető igazgatója, Prof. Dr. Györök György az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja, Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere és Laufer Tamás, az Alba Innovár vezetője is.

A verseny végeredménye:

1. Zipi PMDN

2. LKG Tone 5

3. Elszánt Elektrósok

4. Pet Filament

5. Modulor

6. KT Solar

7.4DaFuture

8.Probléma megoldók

9. Bujdosó Mohácsiak

10. A Fekete Osztag

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.