-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Jobku és Dzsevu újra színre lép - rendhagyó történelemórák
A két népszerű színművész már évek óta szórakoztatja a Koronázási Ünnepi Játékok közönségét akrobatikus történelemóra-színházával: a tornadresszbe öltözött hobbidetektívek évről évre nyomába erednek királyaink egy-egy rejtélyének.
Az Aranybulla-emlékévben természetesen II. András a produkció főszereplője, az ő korában kalandoznak és kutakodnak a nyomozók; az utcaszínházi előadást idén először az áprilisi Aranybulla pikniken láthatta a közönség.
A vidám előadásból többek között megtudhatjuk, hogy II. András (vagy Endre? Ez mindjárt az előadás első rejtélye...) leginkább Aranybullájáról és a Szentföldre vezetett keresztes hadjáratáról ismert. A két időutazó detektív, Jobku és Dzsevu a Szentföldre tett látogatásuk előtt azt a rejtélyt próbálja megoldani, hogy mi is történhetett az Aranybulla hét eredeti példányával. Az általuk elképzelt változatokat roppant szórakoztató módon játsszák el, miközben azt is elmagyarázzák, bemutatják, mi is az az Aranybulla – és persze II. András házassága Gertrúddal, majd a királyné megölése sem maradhat ki a történetből.
A sziporkázóan szellemes utcaszínházi sorozat ezen epizódja is dalbetétekkel, szkeccsjelenetekkel, akrobatamutatványokkal és „rettenetes” titkokkal gazdagítja az uralkodóról és koráról eddig szerzett ismereteinket. Az előadások májusban és júniusban lesznek az SZKKK Fürdő sori épületében, a választható időpontokról az SZKKK részletes tájékoztatót küldött az iskoláknak. A soron következő időpontok: május 10., kedd 13.00 óra; május 17., kedd 10.00 és 13.00 óra; május 18., szerda 10.00 és 13.00 óra.