-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Katonai tiszteletadással emlékeztek Wathay Ferenc hős vicekapitányra
Az ideiglenes felszabadulás után még egy esztendeig sem lehetett szabad a város. 1602 augusztusában a törökök mintegy 50 ezer főre tehető hadsereggel támadtak az előző ostrom óta még teljesen helyre sem állított, mintegy 3000 fős katonasággal védett várra, hogy visszafoglalják azt. A várat Isolano ezredes kapitány és Wathay Ferenc vicekapitány vezetésével, német, francia zsoldosok és magyar katonák védték. Augusztus 12-én kezdődött meg az ostrom, augusztus 28-án, napszálltakor már csak mintegy hétszáz védő volt életben, közülük is csak alig háromszázan voltak harcképes állapotban. 1602. augusztus 29-én a vár elesett, Wathay Ferenc három súlyos sebből vérezve fogságba került. Először Nándorfehérvárra, onnan Isztambulba hurcolták. Több alkalommal kísérelt meg szökést. Fogsága idején írta meg a Wathay Kódexnek nevezett énekes könyvét, amely az önéletírását és 28 vallásos, szerelmes valamint elbeszélő költeményt tartalmaz, és amelyet saját rajzaival és festményeivel illusztrált. 1606-ban fogolycserével szabadult a fogságból, 1609-ben Csesznek várának főkapitányává nevezték ki, de még ugyanebben az esztendőben a pótlásáról kellett gondoskodni. A további sorsáról nem tudunk semmit. Wathay Ferenc ekkor 41 éves volt.
Az emlékezésen közreműködött a Nőszirom Énekkar és Kátai Zoltán, énekmondó. Az ünnepi beszédet és a zenei szolgálatot követően az emlékezők Wathay Ferenc szobrához vonultak és elhelyezték a tisztelet koszorúit. A megemlékezésen részt vett Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, Dr. Kovács Béla Sándor és Buth Sándor, önkormányzati képviselők, Szabó András, ezredes, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság, Parancsnoki Irodájának irodavezetője, Benda László, ezredes, a Magyar Honvédség 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred parancsnoka, Csaba Tibor alezredes, a Magyar Honvédség 93. Petőfi Sándor Vegyvédelmi Zászlóalj parancsnokhelyettese, Tóth Csaba, mérnök-alezredes, a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 3. Számú Katonai Igazgatási Központ parancsnoka, Bátonyi Pál, nyugállományú ezredes, a Nemzetvédelmi Egyetem nyugalmazott oktatója, a Wathay család leszármazottja és történetének kutatója, a honvédelem ügyét támogató székesfehérvári civil szervezetek vezetői és tagjai, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum I. István Szakgimnázium valamint a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium pedagógusai és diákjai.