-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.09. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Kevesebb állás, növekvő igények - munkaerőpiaci trendek internetes álláskeresés alapján
A workania.hu internetes állásportál adatai szerint tavaly 4,5%-kal nőtt az álláskeresők száma, miközben összességében 28%-kal kevesebb állást hirdettek meg, mint egy évvel korábban. Adataik alapján az elmúlt év során a legnagyobb mértékben, 76%-kal a biztosítás területén nőtt az elhelyezkedni kívánók száma, míg az álláshirdetések számában a legnagyobb mértékű, 65%-os csökkenés a mezőgazdaság és élelmiszeriparban történt.
2010.04.27. 08:13 |
A workania.hu internetes állásportál adatai szerint tavaly 4,5%-kal nőtt az álláskeresők száma, miközben összességében 28%-kal kevesebb állást hirdettek meg, mint egy évvel korábban. Adataik alapján az elmúlt év során a legnagyobb mértékben, 76%-kal a biztosítás területén nőtt az elhelyezkedni kívánók száma, míg az álláshirdetések számában a legnagyobb mértékű, 65%-os csökkenés a mezőgazdaság és élelmiszeriparban történt.
A gépiparban állást keresők száma 27,5%-kal nőtt 2009-ben, az álláshirdetések száma eközben 51%-kal csökkent. A gyártás, termelés területen állást keresők száma 26%-kal nőtt, az álláshirdetések száma 16%-kal volt kevesebb 2009-ben. Az építőipar és ingatlan területen 19%-kal többen kerestek állást tavaly, de 55%-kal kevesebb álláshirdetésre jelentkezhettek. A szolgáltatási területeken elhelyezkedni kívánók száma 19%-kal nőtt, a területen meghirdetett állások száma viszont 26%-kal csökkent. A vendéglátóipar, idegenforgalom területén 11%-kal többen kerestek állást 2009-ben, mint egy évvel korábban, a meghirdetett állások száma pedig 43,5%-kal csökkent. Az autóiparban elhelyezkedni akarók száma 18%-kal nőtt, az állások száma eközben 58%-kal csökkent. A biztonság és védelem területén 27%-kal nőtt az álláskeresők száma, de 47%-kal kevesebb volt a meghirdetett munkakör. 12%-kal nőtt az elektrotechnika és elektronika területén elhelyezkedni akarók száma, de 42%-kal csökkent a területen meghirdetett munkakörök száma. Az egészségügy és szociális szféra területén 26,5%-kal kevesebb munkakört hirdettek, miközben 11%-kal nőtt a területen elhelyezkedni kívánók száma.
A pozíciókat a hierarchiában elfoglalt helyek alapján vizsgálva megállapítható, hogy 51%-kal kevesebb álláshirdetés vonatkozott a szakképzett munkaerő, szolgáltatási alkalmazottak keresésére, miközben 14%-kal többen pályáztak ilyen munkakörökre, mint egy évvel korábban.
Az adatok életkor szerinti vizsgálata azt mutatja, hogy 6,2%-kal többen pályáztak állásra a legfiatalabb, 17-24 év közötti korcsoportból, 1,4%-kal csökkent a 25-34 éves álláskeresők száma, 10,7%-kal nőtt az állásra pályázók száma a 35-44 év közötti korcsoportban. Legjobban a két felső korosztályban nőtt az álláskeresők száma: a 45-54 év közöttiek közül 17,4%-kal többen voltak aktív munkakeresők, az 55 év felettiek közül 30%-kal többen kerestek állást.