Kikapott Salzburgban a Volán

A Villach elleni fantasztikus, 5-1-es sikert követően Salzburgban már nem termett babér a Sapa Fehérvár AV19-nek, amely 5-2-es vereséget szenvedett az osztrák jégkorongligában (EBEL). Az Alba Volán 14 meccsét követően a hetedik a tízcsapatos bajnokságban, az eggyel többet játszott Salzburg az ötödik.
Red Bull Salzburg - Sapa Fehérvár AV19 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)
2009.10.17. 20:06 |
A Villach elleni fantasztikus, 5-1-es sikert követően Salzburgban már nem termett babér a Sapa Fehérvár AV19-nek, amely 5-2-es vereséget szenvedett az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Salzburg, 1850 néző, vezette: Tschebull, podlesnik, Wohlmuth.
Sapa Fehérvár: Hetényi - Tokaji, Horváth, Palkovics, Vaszjunyin, Mihály, Ackeström, Jobb, Vas J., Fekete, Kovács, Alén, Ondrejcik, Ladányi, Vas M., Peterdi, Flinta, Benk, Sofron, Nagy, Kóger. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen.
Gólszerző: Schiechl (2.), Heinrich (23.), Trattnig (44.), Ulmer (58.), Pewal (60.), ill. Kovács (4.), Mihály (52.)

Három harmad, három gyorsan bekapott gól - a néhol bravúros védések és védekezés ellenére is meglehetősen magabiztos sikert ért el ellenünk a Salzburg. Pedig a második periódusban 0-2 után szépítettünk és közel álltunk az egyenlítéshez. Nem jött össze, igaz, az osztrákok egy kettős emberelőnyt sem tudtak kihasználni. A meccs vége végzetesnek bizonyult, két perc alatt két gól - 2-3-nál ekkor is egyenlíthettünk volna. Az utolsó találatnál már a kapusunk sem volt a ketrec előtt. Az Alba Volán 14 meccsét követően a hetedik a tízcsapatos bajnokságban, az eggyel többet játszott Salzburg az ötödik.