-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Kilenc hónap alatt 183 lakástűz Fejérben - a katasztrófavédelem összefoglalója
A legnagyobb tűz és egyben a leghosszabb beavatkozás április 6-án történt Kápolnásnyéken, ahol egy 350 négyzetméteres, nádfedésű családi ház égett teljes terjedelmében. 40 hivatásos és önkéntes tűzoltó 9 járművel akadályozta meg, hogy a lángok a szomszédos istállóra és garázsra átterjedjenek. A tűz oltása az utómunkálatokkal együtt 18 órán át tartott.
Fejér vármegyében az első kilenc hónapban keletkezett lakástüzekben heten sérültek meg, 13-mal kevesebben, mint a tavalyi év hasonló időszakában, többségük füstmérgezést szenvedett.
2022 első három negyedévében egy ember vesztette életét lakástűzben, idén az év első kilenc hónapja nem követelt áldozatot a vármegyében, egészen október elsejéig, amikor egy hétvégi ház gyulladt ki Bakonycsernyén.
A kiérkező egységek egy embert kihoztak az épületből, ám az életét a gyors beavatkozás ellenére sem sikerült megmenteni.
A Fejér vármegyei lakástüzekhez összesen 410 tűzoltóautót riasztottak, a tűzoltók 130 órát töltöttek a tüzek oltásával. A tűz pontos keletkezési helyének, okának és idejének tisztázása érdekében 5 lakástűz után indult tűzvizsgálat. A leggyakrabban elektromos hiba (21 %), a fűtési rendszer hibája (17 %), nyílt láng (16 %), avar- vagy szemétégetés (9 %), sütés-főzés (8 %), a kémény műszaki állapota (4 %), illetve dohányzás (1 %) miatt gyulladt ki épület Fejérben. Három otthonban szándékos gyújtogatás miatt keletkezett tűz.
A legtöbb alkalommal a konyhában és a kéményben (14 %), illetve hálószobában és a tárolókban (8 %) csaptak fel a lángok.
A 183 tűzzel érintett lakóépületből csupán 1 otthonban volt füstérzékelő, holott ezek a készülékek már a tűz kezdeti fázisában megbízhatóan jeleznek, amikor még van idő cselekedni, az éppen meggyulladt tüzet eloltani, vagy kimenekülni és a tűzoltókat hívni.
Az otthon jellegű tüzek száma a fűtési szezonban a legmagasabb, így az előttünk álló három hónapban még nagyobb odafigyelésre lesz szükség.
Szén-monoxid miatt az első három negyedévben 24-szer riasztották a tűzoltókat Fejérben, ez megegyezik a tavalyi év hasonló időszakával. Idén 16 ember szenvedett valamilyen mértékű szén-monoxid-mérgezést a vármegyében, 12-vel többen, mint egy éve.
A legsúlyosabb esett egy gázfűtéses üzemben történt, ahol egy időben 13-an szenvedtek különböző mértékű szén-monoxid-mérgezést.
A szén-monoxid akkor jön létre, ha beltérben nyílt láng van, és a tűz környezetében nem megfelelő a levegő-utánpótlás. Ha elérhető a vízmelegítőnk, vagy fűtőeszközünk égéstere, látható a láng, akkor mindenképpen vásároljunk egy jó minőségű szén-monoxid-érzékelőt otthonra.