Kiválasztották a nyertes pályamunkákat a Nemzeti Emlékhely tervpályázatán

 A CET Budapest Kft. pályázata nyerte az első díjat a Nemzeti Emlékhely tervpályázatán. Csomay Zsófia és Nagy György pályamunkáját 7 millió forinttal jutalmazta a zsűri. A második helyezett pécsi Mima Építész Kft. 6 millió forintot, a harmadik helyezett budapesti KÖZTI Zrt. 5 millió forintot kapott. A tervek bírálata és részletes leírása megtekinthető a Magyar Építész Kamara honlapján.
A nyertes pályamunkák itt tekinthetők meg!
2009.10.30. 15:12 |
A CET Budapest Kft. pályázata nyerte az első díjat a Nemzeti Emlékhely tervpályázatán. Csomay Zsófia és Nagy György pályamunkáját 7 millió forinttal jutalmazta a zsűri. A második helyezett pécsi Mima Építész Kft. 6 millió forintot, a harmadik helyezett budapesti KÖZTI Zrt. 5 millió forintot kapott. A tervek bírálata és részletes leírása megtekinthető a Magyar Építész Kamara honlapján. A nyertes pályamunkák itt tekinthetők meg!
KÉPGALÉRIA az eredményhirdetésről

 Eltér István, a Magyar Építész Kamara elnöke az eredményhirdetés kapcsán elmondta, két hétvégén keresztül dolgozott a zsűri, hogy megtalálja a formai követelményeknek megfelelő 50 munkából a legjobb pályázatokat. Az első körben 24 terv került ki, majd öt plenáris ülés után összesen 14 pályamunka maradt. ezek közül 6 pályamű esetében ajánlották fel a legkisebb megvételt, mintegy 500 ezer forintot. Kiemelt megvételben 5 terv részesült, ezeket 2,5 millió forinttal jutalmazták.
 
 Eltér István, a bírálóbizottság elnöke elmondta, hogy három pályázatot minden szempontból jónak ítéltek. "Bármelyik is valósulna meg, nem vallanánk szégyent vele." - hangsúlyozta a zsűri elnöke. A bizottság ugyankkor rangsorolt a tervek között, első helyen a CET Budapest Kft. alkotását javasolja megvalósításra.
 
"Történelmi pillanatot élünk át és újra eljutottunk egy állomáshoz. Reményeim szerint egy olyan továbblépésre lesz lehetőségünk, ami maga után von majd egy megvalósítást is." - emelte ki Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke az eredményhirdetésen.
 
"Székesfehérvár szívében ez a terület tényleg a nemzet fontos emlékhelye kell, hogy legyen nem csak a fehérváriak, hanem minden magyar számára az országhatáron belül és kívül." - mondta Székesfehérvár polgármestere. Warvasovszky Tihamér hozzátette, bízik abban, hogy akik vállalkoztak erre a feladatra, magukévá tették a hely szellemét és megszerették ezt a várost.
 
"Több generáció közös szellemi munkája volt ez az alkotás. Nem szerettünk volna igazi tetőt csinálni, hanem azt szerettük volna, hogy a város nyerjen egy olyan teret, ahol létezni tud és a romok is védelmet kapnának ezáltal, de le is lehet látni a romokra. A városi tér és a romok rétege összefüggő teret alkotna, ami főlé olyan jel kerül, ami megépíthető, de képes olyan szakrális üzenettel bírni, ami a Bazilika létéhez méltó."- mondta Csomay Zsófia, aki Nagy Györggyel közösen tervezte a nyertes pályaművet.