Könnyedén nyert Fehérváron a Salzburg

Négygólos, 6–2-es győzelemmel vágott vissza az idényben korábban elszenvedett 4–3-as vereségért a Salzburg a Sapa Fehérvár AV 19-nek. A 19. fordulóban az a Salzburg volt hivatalos Fehérvárra, amely a 80 lőtt góllal a legtermékenyebb, 35-öt lőtt ebből idegenben, ami viszont csak hét pontot ért eddig.
2009.10.30. 08:28 |

Ez pedig nem elég arrafelé, ezért rögtön igazoltak: a héten visszatér a csapathoz Reinhard Divis kapus, aki két idényen át már volt a Red Bull alkalmazottja, de előtte az NHL-t is megjárta. Fehérváron azonban még David LeNeveu védett, de ennek kevés jelentősége volt: a Red Bull végig szélsebesen játszva 6–2-vel vágott vissza a szeptember 13-án elszenvedett 4–3-as vereségért.

SAPA FEHÉRVÁR AV19–EC RED BULL SALZBURG 2–6 (0–1, 1–4, 1–1)
Székesfehérvár, 3200 néző. Vezette: Kellner, Tschebull, Kaspar, Wurzer (mind osztrák). Kiállítások: 12 perc+10 perc fegyelmi (Vas M.), ill. 6 perc

VOLÁN: Satosaari – Alen, Tokaji, Palkovics, Ladányi, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Vas J., Fekete, Kovács Cs. – Horváth A., Bornhammar, Peterdi, Vas M., Benk – Ondrejcík, SOFRON, NAGY G., VASZJUNYIN

SALZBURG: LENEVEU – Lynch, REBEK, Latusa, KOCH, WILSON – Trattnig, Siklenka, Pewal, DUNCAN, Filewich – Lembacher, Lanz, Schiechl, Heinrich, Ulmer – Tödling, Gergen, Fischer, Feichtner, Maier

Gólok. 6:16: Duncan (Koch, Wilson, 0–1). 21:00: Wilson (Duncan, Rebek, 0–2). 26:07: Ulmer (0–3). 28:20: Siklenka (Wilson, Koch, 0–4). 29:41: Sofron (Nagy G., Vaszjunyin, 1–4). 35:44: Wilson (Koch, Rebek, 1–5). 46:42: Vaszjunyin (Nagy G., Peterdi, 2–5). 49:08: Heinrich (Ulmer, Lembacher, 2–6).