-
Napsütéses tavaszi parkok
Egyre színesebbek a tavaszi parkok Székesfehérváron. A zöld és a sárga milliónyi árnyalata megfigyelhető ebben az időszakban a változatosan ültetett növényeknek köszönhetően. Virágba borultak már a vérszilvák városszerte és a héten várhatóan a díszcseresznyék is felöltöznek teljes tavaszi pompájukba.
2025.04.06. -
Családi egészségnap
A Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári központjába szerveztek Családi Egszségnapot szombaton. A programon a gyerekek többek között sorversenyen vehettek részt, a szülők pedig meghallgathatták a Szülők Akadémiája előadását.
2025.04.05. -
Előadás Ybl Miklósról
Ybl Miklós és szülővárosa, Székesfehérvár kapcsolatát, valamint a nagy építészhez immár bizonyítottan köthető épületeket mutatja be Csutiné Schleer Erzsébet építész előadása április 8-án a vármegyei levéltárban.
2025.04.05. -
Fehérvári Diáknapok
A képző-, nép- és iparművészet; fotó, film és a médiakommunikáció kategóriákban nevezett alkotásokból rendezett kiállítás megnyitójával indult a Fehérvári Diáknapok. A beérkezett közel 130 alkotást szakmai zsűri értékelte és minősítette. A háromnapos eseménysorozat a színpadi kategóriák bemutatóival folytatódik szombaton és vasárnap különböző helyszíneken; a versenyprogramot szabadidős programok is színesítik.
2025.04.05.
Koronázás - teltház előtt elevenedett meg II. András és kora a Nemzeti Emlékhelyen

Idén az Árpád-ház egyik legismertebb, leghosszabb ideig uralkodó királya, az Aranybullát megfogalmazó II. András koronázási szertartását és életét vitte színre Szikora János rendező Székesfehérváron.

A menetben felvonultak az óriásbábok, többek között II. Vak Béla, II. István, III. Béla és felesége Anna, Könyves Kálmán, Álmos herceg, Géza fejedelem, Sarolt fejedelemasszony, Szent Asztik püspök, Salamon király, I. Géza király, Szent László király, Adelheid királyné, Piroska királylány, Szent István király, Gizella királyné, Szent Imre herceg és II. András is feltűnt a középkori menetben.

Láthattuk a szertartásjáték színészeit is, Sághy Tamás (II. András magyar király), Osváth Judit (Árpád-házi Szent Erzsébet), Körtvélyessy Zsolt (Meráni János kormányzó érsek), Varga Gabriella (Meráni Gertrúd, a király felesége), Závodszky Noémi (Zsófia grófné) és Mihályi Győző (narrátor) részvételével.
Az egykori koronázótemplom helyén bemutatandó darabban a színészek és történelmi óriásbábok mellett idén statisztaként határon túli fiatalokat láthatunk, akik a a Rákóczi Szövetség I. Kárpát-medencei Színjátszó Táborában gyakoroltak.