-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Korszakalkotó polgármesterre emlékeztek - felavatták Csitáry G. Emil domborművét
Csitáry G. Emil személyisége és munkássága alapvető fontosságú Székesfehérvár arculata szempontjából, irányítása megalapozta a város mai, erős gazdaságát is.
Csitáry Gramanetz Emil 1892-ben született Székesfehérváron. A két világháború között az egyik legjelentősebb személyisége volt a város közéletének, jegyzőként, majd 1931 és 1941 között polgármesterként tevékenykedett. Kiemelkedő szerepet játszott az 1938-as jubileumi Szent István Év eseményeinek megszervezésében, melyek közül a legjelentősebb a Székesfehérvárra hozott Országgyűlés, és augusztus 20-a nemzeti ünneppé nyilvánítása Szent István tiszteletére.
Csitáry polgármester tiszteletére A ’38-as Szent István Emlékév 80. évfordulója alkalmából emléktáblát avattak a Fő utca 2. szám alatt.
Az avató ünnepségen Csitáry G. Emil emlékirataiból olvasott fel Bobory Zoltán. Az otthonteremtés című fejezetből felolvasott részlet tökéletesen idézte fel a XX. század polgári milliőjét. Ezt követően Cser-Palkovics András polgármester mondott ünnepi beszédet, kiemelve, hogy civil kezdeményezésre készült el az emléktábla. Egy korábbi beszélgetésből született a gondolat, amikor Köntös Attila, a Vajda János Könyvesbolt vezetője a polgármesternek elmondta, egy álma válna valóra azzal, hogy a bolt épületének homlokzatán, Csitáry polgármester egykori házának falán emléktáblával tisztelegnének.
Cser-Palkovics András polgármester avató beszédében elmondta, hogy Csitáry G. Emil polgármester megelőzte a korát gondolkodásban, hiszen egyszerre tisztelte a város hagyományait, értékeit és épített modern, élhető, szerethető és folyamatosan fejlődő Fehérvárt.
"A mai város rengeteg dolgot köszönhet neki, amit ma is nap mint nap használunk, a Városi Strand, utak, közintézmények, iskolák, dícsérik munkáját. Annak, hogy ma erős gazdasággal rendelkező város vagyunk, szintén abban az időszakban rakták le az alapjait." - tette hozzá.
Az ünnepségen Székesfehérvár polgármestere Csitáry G. Emil unokájával, Csitáry Nórával közösen leplezte le az emléktáblát, Pintér Balázs szobrászművész alkotását.
Ezt követően a résztvevők egy-egy szál virággal tisztelegtek Csitáry G. Emil polgármester emléke előtt.