-
A locsolkodás napja
A naphoz kötődő népszokás a locsolkodás, ezért néhol vízbevető hétfő néven is ismerték ezt a napot. Egykor vidéken a lányokat a kúthoz, vályúhoz vitték, és vödörrel leöntötték, de a népszokás ma is, városi környezetben is tovább él. Eredetére nézve termékenységvarázsló célzatú, illetve a víz tisztító hatására is utal.
2025.04.21. -
Nibelung-lakópark a színházban
Bemutatták a székesfehérvári Vörösmarty Színházban a Nibelung-lakóparkot, melyet Szikora János rendezett. Térey János teljes drámaciklusa először került színpadra kőszínházi keretek között. A főbb szerepeket Gáspár Sándor, Trokán Péter, Sághy Tamás, Ballér Bianka, Sarádi Zsolt, Decsi Edit és Ladányi Júlia alakítja.
2025.04.21. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18. -
Míves munkák a kiállításon
A Szent István Művelődési Házban nyílt meg Köpf Jenő faesztergályos tárlata. Az alkotó ezúttal is míves használati és dísztárgyakkal mutatta meg elhivatottságát a különleges kiállításon.
2025.04.18.
Kórusok és zenepedagógusok tisztelegtek a Városházán Kodály munkássága előtt

A Kodály emlékév kapcsán rendeztek konferenciát szombaton a Városházán. Köszöntőjében Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy Kodály a magyar kultúra egészében alkotott óriásit és Székesfehérvárhoz is sok szállal kötődött. „Olyan ember volt, aki nem csak beszélt, hanem tett is a kultúráért és a magyarságért és azért, hogy a fiatalok és gyermekek is megismerhessék a magyar kultúra kincseit és úgy nőhessenek fel, hogy hozzájutnak ezekhez a szellemi javakhoz.” – hangsúlyozta Cser-Palkovics András polgármester.
A konferencián Dr. Ittzés Mihály zenepedagógus, Kodály-kutató tartott előadást. Felléptek a Városházán a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, a Székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola és a Csitáry Emil Művészeti Műhely Alapfokú Művészeti Intézmény diákjai, valamint az Életfácska Református Óvoda dalosai is. A kórusok karnagyai Feke Mariann, Leiner Csilla, Fazekas Fülöp Szabolcsné voltak.
