Kosárlabda. izgalmas csatában a Körmend nyert az Alba Fehérvár ellen

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapatára nagyon nehéz mérkőzés várt Körmenden. A táblázaton náluk előrébb álló vasiak ráadásul hazai pályán játszhattak, így minden adott volt a győzelmükhöz. Csakhogy az izgalmas meccsen az Alba is nyerhette volna, de végül a Körmend örvendhetett.
2022.02.12. 20:53 |

Egis Körmend–Alba Fehérvár 91-83 (23-21, 13-26, 30-13, 25-23)

Körmend, Városi Sportcsarnok, vezette: Praksch, Mészáros, Frányó..

Egis Körmend: Stokes 8/6, White 17/6, Martinez -, Savic 19/9, Gordon 15, csere: Takács K. 6, Kenéz 2, Henry 19/9, Ferencz 4, Durázi 1, Krivacevic -. Vezetőedző: Antonis Konstantinides

Alba Fehérvár: Pongó 11/9, Takács M. -, Smith 6, Fakuade 6, Omenaka 10, csere: Stark 7, Vojvoda 21/6, Lukács 2, Balsay 2, Szabó 6, Davis 12/6. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Rangadóhoz méltó, izgalmas mérkőzést vívtak a felek. Az első félidőben az Alba Fehérvár irányította a pályán történteket, bár az első negyedet a hazaiak nyerték minimális előnnyel, de a második 10 percben nagyot játszott a Fehérvár, így a félidőben náluk volt az előny, mégpedig 11 pontnyi.

Térfélcsere után az Egis megtalálta jó tanácsot kapott a mesterétől, így nevükhöz méltóan jól építkeztek, és 17 pontot vert a vendégekre, és ők kezdhették jobb helyzetben az utolsó 10 percet, igaz, nem sok, csak 6 pontos vezetéssel. Bármi lehetett a záró szakaszban. Egy ideig még vezetett az Alba, aztán a Körmend járt előrébb. De másfél perccel a vége előtt is lehetett volna bármi (86-81), de  a hátralévő rövid időt a Körmend 5-2-re hozta, így a vasi alakulat nyerte a kiélezett csatát.